Általános Italszövetkezet

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Én sem vagyok vega. Bár a laktózérzékenység miatt kiesnek a tejtermékek. Ezeket növényi helyettesítőkkel pótolom. Mandulatej, szójatejföl, stb. A sörélesztőpehelyből remek sajtszószt lehet csinálni. Elég gyakran csinálok valami nem húsból készült kaját. Ma falafelt és karfiolfasírtot. Fokhagymás szójajoghurtos mártogatóssal.
      A sógornőm kínai. Így aztán mivel ma együtt főztünk, a köret zöldséges pirított rizstészta volt.

A halat én is szeretem, a lányom meg rajong érte. Én azt már nem nézem, mi mérgezett, mi nem. Volt ismerősöm, aki ebben dolgozott, és elmesélte, hogy teszik egymást tönkre a nagy multi vállalatok ilyen hírekkel. A tévé bemondja, hogy a norvég lazac szennyezett. Azt már nem, hogy kiderült, mégsem volt, a rémhír a konkurenciától származott.

A vaddisznó húsa meg pláne fertőző. Ezt idén nyáron Bakonybélben próbálták nekem megmagyarázni. Azért ettem, még jól vagyok.

Így ebéd után kérek én is egy sört.

Én kevesekhez
      tartozom - de legalább
      keveseknek is.
      /Fodor Ákos/
    • Mindezekből én is leginkább a halra szavazok :)
      A vega életstílus nem nekem való. Ha 24 órán át nem eszek valami húsfélét, általában már erősen hiányolom. Sokszor 24 óra sem kell :D

Szerencsére a tejjel nekem nincs problémám, remélem később sem lesz. Van pár rokonom akik allergia vagy életmód miatt nem isznak tejet és gyakori vendég a rizstej meg társai a hűtőjükben... vagy a miénkben ha jönnek hozzánk vendégségbe. Hát szerintem rémes íze van és szörnyen el tudja rontani még a legfinomabb kávét is, úgyhogy amíg lehetséges, én maradok a sima tejnél :(

Attól pedig nem félek, mi mérgező, mi nem. Úgysem tudom analizálni a kaját és már amúgyis bebizonyították mindenről (a levegőt és a vizet is beleértve), hogy mérgező, rákkeltő vagy csak simán erkölcstelen a fogyasztása :lol:

Egy kávét kérek. Meg fizetem a söröket :beer:
      .
      Uff! Én beszéltem!:) Köszönet a csodás sigért/aváért Lady Drakhe! :love:
    • Hűha! :) Kérek én is kínai, meg indiai sógornőt! :)) Imádom azokat a kajákat! :) Is...

A vaddisznóval mi a gond? Erről nem is hallottam.

A tenyésztett lazacokról nagyon sok infó található a neten. Lehet, hogy kamu? A bemutatott videók alapján nehezen tudom elképzelni. De azért veszem, és füstölöm. Meg ahol csak módomban áll, eszegetem a tengeri herkentyűket is.

Mandulatej, szójatejföl, sörélesztőpehely hol kapható?

Még egy korsó? :)
    • A vaddisznónál szerintem a sertéspestis lesz a ludas... vagy a disznó :D Pesten különösen :P
      De amúgy alapesetben semmi gond nincsen vele, kivéve ha összetalálkozunk vele az erdőben és a röfi nem a menekülést választja.

A halakkal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni. Úgy vagyok vele, hogyha annyira veszélyes lenne, akkor már botrányt csináltak volna belőle.
      És a tengeri herkentyűket imádom, kár hogy nálunk aranyárban mérik :( ilyenkor többszörösen irigylem a tengerparti országok lakóit :)

Jöhet még egy korsó, bár én inkább kávét kérek a korsóba :D
      .
      Uff! Én beszéltem!:) Köszönet a csodás sigért/aváért Lady Drakhe! :love:
    • A sógornőm szerint minden kaja jó, ha mindenből kicsit eszünk, és nem többet, mint amennyi megterheli a gyomrunkat. Ezt tanította neki a kínai nagypapa. Amúgy tengerparton nőtt fel, így a halat és a tengeri herkentyűket sokkal jobban szereti a húsnál. Otthon az volt a természetes. Tudhat valamit, mert kicsi és karcsú, holott nem fogyózik soha.

Igazából nem tudom, mi kamu és mi nem, ma már minden szennyezett. Sok lazacot nem eszünk, de azért előfordul. Sushiba nagyon finom.

Mandulatej ma már szinte mindenhol van. A Joya vagy Alpro márkájú a legismertebb. A legolcsóbb az Adez, de az bűnrossz. Elviekben itthon is lehet csinálni, de annyi mandulát megvenni nem olcsóbb, mintha készen kapom.
      Rossmanban, DM-ben meg a nagyobb multikban van minden más is hozzá. Szójatejföl, szójatejszín, vagy rizstejszín. Mostanában a Lidlben és az Aldiban is megjelentek ezek a termékek. De Bio boltokban nagyobb azért a választék.

A vaddisznóban paraziták vannak, amiket nem pusztít el a hő...állítólag.

Jöhet még egy korsó, egészségetekre!

Én kevesekhez
      tartozom - de legalább
      keveseknek is.
      /Fodor Ákos/
    • Disznólkodni szeretek! ;) No nem erdőben vaddisznókkal! :))

A disznó eleve tartalmaz parazitákat. Ezért nem is szabad nyersen fogyasztani. De hogy a vaddisznóban olyasmi lenne, ami a disznóban nincs. És a hőkezelés sem hatna rá... Azt még nem hallottam. Ettől még igaz lehet! :)

A mandulatejről is azt hallottam, hogy van benne káros anyag bőven. Mert "turbózzák". Inkább azt kellett volna kérdeznem, hol lehet jót kapni.
      (Nem vagyok tejérzékeny. Nem magam miatt kérdezem. Még soha nem kerestem pótló megoldásokat.)

Az biztos, hogy a kínaiak "tudnak" valamit. :) Nem most kezdték. És eleve más volt a hozzáállásuk.

Akkor igyunk! :) Kávét, sort, bort, pálinkát. Esetleg vizet, mint a zállatok! :)) Kinek mi tetszik! :)
    • New

Tartom én is azt a forró teát, természetesen frissen facsart citrom levével és mézzel. Eszem mellé még mandarin-narancs kombót is, mert muszáj kikúrálni magamat holnapra, ugyanis jönnek hozzám vendégségbe.

Közben picit összeszedtem a csehót is, nem csak a lakásomat. ^^

Letöröltem a zenedobozunkat is, mert nem igazán használjátok, így be is tettem egy kis muzsikát, hátha működik még.

Köszönöm Lara
      -Sajnálatos módon az olvasás mostanára már kiment a divatból.
      -Semmi baj. Annál több jut nekem.
      ~Sarah J. Maas

• Users Online 1

1 Guest