NAGYTANÁCS

• Egyéb

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• NAGYTANÁCS

NAGYTANÁCS
    A szerver életét egy kicsit pezsgőbbé kellene tenni.
    Ötletek, megoldások átbeszélésének helye lenne itt, jellemzően a szövi vezérkarának tagjai részére.
    De a kibicnek is van hozzászólási joga, hisz mindenki számít.

. . .

A középkorban békeidőben is voltak lovagi tornák, melyeknek több célja is volt. Lekötötte a lovagokat, de a harci tapasztalatuk is fejlődhetett, s nem egy idegen föld népét nyúzták. Voltak párbajok, de voltak csoportos küzdelmek is. Idővel szabályzatok is kialakultak, ami menték tartották meg ezeket. Nekünk is valami ilyesmi etikai szabályzatot kellene lefektetni és ütemezett párviadalt vagy csoportküzdelmeket kellene vívni. A párviadalt csapatok közt kell érteni, mint ahogy a csoportos küzdelmet is.

Meg kellene egyezni, hogy egy megtámadandó szöviben kit nem lehet, kit milyen feltétellel és kit minden feltétel nélkül. Itt két ponthatárra gondolok. A kisebb alatt tabu, a nagyobb felett szabadon támadható, míg a kettő között bizonyos feltételek, leginkább a TP értéke alapján. Másrészt egy csata idejét és a következő csatáig eltelt időt is le kellene szabályozni. Meg minden mást, amit jónak láttok.

Kellemes tanácskozást!

mult-kor.hu/igy-szol-a-kzepkor…ornak-8-szabalya-20170302
    hu.wikipedia.org/wiki/Lovagi_torna
    multarnyai.hu/index.php/hirek/hadviseles/55-a-lovagi-torna

-------------
    Az Etikai Szabályzatra egy javaslat.

A) Inaktív mindig támadható.
    B) 500.000 pont ÉS 4000 Tp (mindkettő egyidejűleg szükséges) legyen tabu általában (kicsik védelme)
    C) Ütemezett csatában a 2.000.000 pont feletti VAGY 12.000 Tp feletti (ha már az egyik értékhatár adott) minden feltétel nélkül támadható. Célszerűen nála kellene szervezni a csatát.
    D) Ha valaki támadást kezdeményez B) kivételével szabadon visszatámadható; B) esetén figyelmeztetni kell és ha nem vonul vissza, akkor ő is szabadon támadható.

Ütemezett csatákat havonta 2-szer lehetne rendezni, s egy héttel hamarabb kijelölni a helyszínt és pontos kezdési időpontot.
    Alapötletként a szövi TP első helyén lévő szövi kijelöl 1 vagy esetleg 3 helyszínt és a többiek ezeken a helyeken próbálhatják leverni őket. Előtte egy hét áll rendelkezésre a felkészülésre és a támadó felek együttműködésének megszervezésére.
    Ventris

The post was edited 2 times, last by Ventris ().

• Sziasztok

Sajnálatos módon ezen a szerveren rosszul indultak a dolgok.
    11 éve játszok az ikariammal, először Delta majd megszűnése óta Beta szerveren.
    Pár hétre rá miután ide regisztráltam ( csak kíváncsiságból ) jöttem rá hogy mekkorát változott az ember szemlélete az ikariamot illetően. Sajnos rossz irányba.

Hogy mire gondolok? Két héttel a regisztrációt követően már ( nem adakozás címén ) szigeten belüli fosztások hada. Volt hogy napi 5 fosztáson estem keresztül három különböző játékos jóvoltából akikkel egy szigeten éltünk. Ez ám a szimbiózis :)
    Kalóz accok hada akik csak arra mentek hogy neked ne legyen jó.

Túléltük ezeket jó páran nemde ? :)
    De sajnos ez minket is megváltoztatott. Mindenki olyanná válik mint a környezete. Én is.
    Ezt csak azért írtam le mert emiatt haldoklik a szerver. Rossz volt a kezdés pár hősnek köszönhetően.

Ahogy Laja írta a megmaradt játékosok közül sokan messze vannak. Ez elég nehézkessé tenné a perem kerületen lévő játékosok dolgát és fordítva, amennyiben a térkép szélén lennének a csaták. 10-15 órás hajó utak, a hadihajókról nem is beszélve.

Persze semmi sem lehetetlen, csupán akarat kérdése. Én benne volnék de ahhoz hogy jó kis csatákat vívjunk sok játékos kell, nem 10-15 hanem inkább 20-25 vagy még több.

Ahhoz hogy sokan rábólintsanak, olyan szabályok kellenek amik vonzóvá teszik ezt a kezdeményezést.

Pl. bárki csatázhat 500.000 pontszámtól ( vagy meghatározhatunk kisebb pontszámot is )

Csak kikötő blokkolás és megszállás lehetséges, fosztás nem.
    Indok. Ha elkezdünk fosztogatni az csak az indulatokat fogja még jobban a felszínre hozni és szerintem inkább a játékosok összehozása lenne a jobb cél mint még jobban szétbomlasztani a társaságot.

Meghatározni úgy a létszámot hogy kiegyenlített legyen. Ha túl sokan vannak egy oldalon, a másik oldalon csak szenvednek a túlerővel szemben.
    Mivel ha jól értem bármelyik szövi jelentkezhet ( és minél több szövi jelentkezik, annál jobb, bár nem sok szövi van a szerveren ) helyőrségivel megoldható hogy gond nélkül becsatlakozzon a kívánt oldalon.

Névsor kell hogy ki melyik oldalon száll csatába. Aki nincs a listán, nem csatázhat nem küldhet egységeket védeni, nem kémkedhet. Persze nyersanyaggal segítheti a társait. Ez amúgy sem lenne ellenőrizhető.

Csak azok csatázhatnak akik mint írtam listán vannak és csak a listán szereplő játékosok városaikat lehet célba venni. Listán nem szereplő játékos városból csatába indulni tilos hiszen kívülállónak számít és nem támadható.

Azért lenne célszerű hogy minél többen jelentkezzenek erre a játékra mert ezzel megnövelhető egy támadási vagy védekezési akció kedvező kimenete, hiszen több játékos több várost jelent ahonnan vagy segíteni vagy támadni lehet.

Így hamarjában ennyi.
    Hogy lesz-e ebből valami, nem rajtam múlik :)

Üdv
    Senki

UI: Még gond lehet a kult egyezményekkel köztük nekem is mert a szövitek két harmadával egyezményem van, akárcsak a szövim többi tagjának is.

The post was edited 1 time, last by Nofear ().

• Köszi, hogy reagáltál.

A fosztást én is kizártnak tartom. A csaták helyszíne célszerűen a központban jelölendők ki. A perifériáról be kell(ene) hajózni, de lehet egy új várost is ide telepíteni onnan.
    A kultokra én is gondoltam, de a gyanúm szerint csak közvetlen támadásnál gond. Akinél a csata helyszíne van, azt nem 'támadhatja' olyan, akivel a város tulajdonosával kult van. De a csatában szemben állhatnak olyanok, akiknek kultegyezménye van.

A meghirdetett helyre csatázni bárki mehet, a kis pontszámú is. Én itt az etikai szabályzatban arra gondoltam, hogy a meghirdetett csatákon kívül az a négy pont betartandó. Mindig vannak új játékosok, de ha mindjárt lefosszák, akkor azonnal abbahagyja, de ha a környezete támogatja, akkor akár egy új harcos is kinevelődhet belőle idővel.

A csatákhoz nem névsor kellene, hanem szövik és a tagok automatikusan benne vannak. Támadni jellemzően a meghirdetett hely(ek)en/et lehetne.
    Ventris
  • Az Etikai Szabályzatra a javaslatom, s ez a harcolni nem óhajtó kisebb ponterejű játékosok védelmét irányozza elő.

A) Inaktív mindig támadható.
    B) 500.000 pont ÉS 4000 Tp (mindkettő egyidejűleg szükséges) legyen tabu általában, ha ő nem támad (kicsik védelme)
    C) Mindenki más, aki nem tartozik B) vagy D) pontban leírt kategóriába ide tartozik.
    D) A 2.000.000 pont feletti VAGY 12.000 Tp feletti (ha már az egyik értékhatár adott) minden feltétel nélkül támadható.
    E) Ha valaki támadást kezdeményez B) kivételével szabadon visszatámadható; B) esetén figyelmez­tetni kell és ha nem vonul vissza, akkor ő is szabadon támadható.
    F) Harci cselekmény esetén ne a fosztás legyen a cél, hanem a foglalás.
    G) Az etap utolsó 3 napján történő kalóztámadás esetén nem illetlenség utána a fosztásos visszatámadás.

Ezt azonnal el lehetne fogadni.

Ütemezett csatákra a javaslatom:
    Minden hónap páros hetében lenne megrendezve, s egy héttel hamarabb kijelölni a helyszínt és pontos kezdési időpontot.
    A szövi TP első helyén lévő szövi kijelöl 3 helyszínt és a többiek ezeken a helyeken próbálhatják leverni őket. Előtte egy hét áll rendelkezésre a felkészülésre és a támadó felek együttműködésének megszervezésére. A csata max egy hétig tart. Ekkor tilos a fosztás.

Csata a központban, a perifériáról érkezők egyezménnyel parkolhatnak. Az aranypótlás a szövi más tagjainak lehet a feladata. Ennek megszervezésére is ott az az egy hét.

Az ünnepek közeledte miatt van másfél hónap az átbeszélésre, és januártól kezdődhetnének a viadalok.

--

A ponthatárokat úgy határoztam meg kb, hogy a pontszámnál top150-et, tábornokinál top100-at átlagoltam, majd az alatta lévők átlaga az alsó határ, felette lévők átlaga a felső határ.
    Ventris

The post was edited 2 times, last by Ventris ().

• Users Online 1

1 Guest