Agyzsibbasztó

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Eddig egyébként nem vészes a szeró

Az a fosztás védelem aranynál, na az röhejes egy picit

Az a 950/ főváros szint, az azt eredményezi, hogy bőven kevesebb arany van védve a mint sima nyersik, az értékük pedig nem ezt igényelné.

Szerintem az volna a minimum, hogy az összes városháza szintje határozza meg a fosztás elleni védettséget, de lehet még így is kevés lenne védve.

Már most is elég brutális, nem hogy 100k, 1M, 10M pont múlva

Csatlakozom Marq bánatos szilvázásához :(

Lazaság van!
    • Hát azt tapasztaljuk Marqadam, hogy keveset alszol! :D
      De a kísérletezés az megy tutira :P

Meglátjuk még, hogy alakul a szerver, de végre kezdenek a kisebb szövik is feltöltődni és fejlődni és kezdenek kirajzolódni az erőviszonyok.

Sört ide!

Köszönet a Sig-ért Larának! :love: :love:

Magicyan az Elveszett

• Áá, még az erőviszonyok nem annyira látszanak

Nagyon eltérő módokon lehet fejlődni, lehet katonai úton, lehet kereskedelmi úton, lehet ambróval, és egyik-másik nem ugyanakkora haderőt von maga után, így aki pl. katonai úton fejlődik, azok jelenleg nagyobb haderővel bírnak, mint egy kereskedő, később ez tompulni fog.

Illetve még a csomagok eléggé be tudnak jelenleg kavarni a játékba, és kiszámíthatatlanná teszik, később azoknak sem lesz akkora hatása, mint most :)

Kafét kérek én is :))

Lazaság van!
    • Jó meg minden hogy növekednek a kis szövik,de......
      Most komolyan,ki jött a WAR szerverre azért hogy harcoljon?
      Mert kb minden egyes szövinél amit megtámadok az a megoldás először,hogy irogatnak nekem. Minek? Könyörgöm,csak simán üssetek vissza,ez WAR szerver,nem egy újabb kertészszerverparti.....
      Meg jönnek a vérlázító üzenetek...."ugye te sem szeretnél lemaradni a fejlődésben?","Miért támadsz?","A tagjaid sem akarnák feleslegesen pazarolni az aranyukat meg a kénüket"........stb stb stb
      A Válasz: mert WAR. Kell indok a támadáshoz? NEM. A harc arany és kénpazarlás más megfogalmazásban? Hát NEM! A kén meg az arany azért van hogy legyenek harcok,mi meg élvezzük a játékot. Leszeretnék maradni a fejlődésben? Nem tudom,nincs nagy hatással rám ha irogatnak nekem.....

És akkor kezdenek lassan megjelenni a szervergyilkos tömeg/gyűjtőszövik is.
      Had kérdezzek valamit ezen szövetségek vezetőségétől: magyarázzák már el nekem mitől lesz izgalmasabb/érdekesebb a játék,ha minden játékost a csapatukba toboroznak? Gondoltak arra,hogy a játék izgalmához nem csak az járul hozzá,hogy kik a csapattársaink,hanem az is,hogy kik az ellenfeleink? Hol lesznek attól izgalmas harcok ha minden jó,nem jó,kezdő játékos 1-2-3 szövetség felé oszlik? Miért nem alkotnak a játékosok 10-15 fős szöviket? A szövetségi életben úgyis javarésztv 7-15 ember veszi ki a részét aktívan,akkor minek kell még több tag?
      Persze tudom,mindenki a legjobb akar lenni és senki sem szeretne lemondani a szerver vezető szerepéről. De mi a jobb? A legjobb(/legnagyobb) szövetségben lenni egy kihalt szerveren,vagy egy élettel teli szerveren egy középkategóriás szövetséghez tartozni(/vezetni)?

Ehh.....mindegy is. Ez a hozzáállás mindegyik szerveren jellemző,csak én naiv módon azt hittem,hogyha kapunk egy király szervert(értsd jó környezetet egy izgalmas játékhoz),akkor talán majd a játékosok hozzáállása is más lesz.
      Persze még változhat a helyzet,de tekintve hogy viszonylag kevesen is játszanak a szerveren(vagy kevesebb a multi....),én nem sokban reménykedek.

Jah és ha már játékosszámnál tartunk,akkor hol a fenében vannak azok a szájhősök akik pár éve még nnyira akartak volna egy ilyen szervert? Simán újra lehet kezdeni az ikát....
      Sajnálom ezt a kis kiborulásomat,remélem mindenki jól szórakozik a szerveren ^^

Sört!
      .......
      Viszem!
    • Szerintem annyira nem vészes a helyzet, sok szövi van, és csak párnak van 20-nál több tagja. Kicsit nehéz megtartani ezt ilyen szinten, mert mondjuk hozzánk is szeretnének naponta 5-en csatlakozni átlagban, és ha van olyan köztünk, akinek jó ismerőse a csatlakozni kívánó játékos, hát csak felvesszük.
      Azért remélem, hogy a jelenleg sok taggal rendelkező szövik is szortírozni fognak később, de meglátjuk mi lesz :P
      Sört kérek most én is
    • Azért írta most,mert a jelenlegi helyzet még nem olyan vészes,de már látni a romló tendenciát.

Edit
      Most lettem figyelmes,hogy aranyfosztásnál bármilyen mennyiséget is hozol el bármilyen kapacitás mellett(értsd: 25k aranyat bírnának elhordani az egységeid,de mondjuk csak 3k aranyat viszel),akkor is 10 perc a rakodás? Mert nálam így volt....nyersit nem fosztottam,így ez nem jöhet szóba.

Sört!
      .......
      Viszem!
    • "Az aranynak is van bepakolási ideje - de gyorsabb, mint a nyersanyagé - továbbá 10 percben van maximalizálva."

Maximalizálva,tehát nem fixálva. Nekem az a problémám,hogy mivel jóval kevesebb aranyat fosztottam,mint amennyit bírtam volna,így nekem az tűnt logikusnak,hogy a berakodásuk gyorsabb is,mintha maxon fosztottam volna(mint nyersanyagnál),azonban ugyanúgy 10 perc volt a berakodás. Akkor most fixen 10 perc a rakodása az aranynak bármilyen mennyiségnél bármilyen kapacitás mellett,vagy elvileg változnia kéne a berakodásnak(mint nyersanyagnál) és ez egy bug?

Sört!
      .......
      Viszem!
    • Nagyon jó kérdés, nekem például 10-15k aranyat is van, hogy 3 perc alatt pakolnak fel és utána huss, hajózok tova. Hogy ez mitől függ, arra nekem sem sikerült rájönni, de csak van itt valami okos úriember vagy leányzó aki majd eligazít és megmondja, hogy merre az arra.

Sört!

Köszönet a Sig-ért Larának! :love: :love:

Magicyan az Elveszett

• Sziasztok!

1. kérnék szépen képet arról, amikor 3perc alatt bepakolja az aranyat, hálásak lennénk érte, mert hallotutk hírét, hogy létezhet, de még nem sikerült bizonyítani.
      2. igen, jelenleg 10perc a pakolása, akár telerakod aranynal, akár épphogy hozol valamit, akár hajóval mentél, akár nem.. a leírást azért így irtuk ki, mert ez az eredeti, és még ezt is átfogalmaztuk a tanulságok alapján..egyelőre azt látjuk, hogy akár nyersivel akár csak arannyal akár szigeten belülről akár kívülről jössz, az 10perc pakolás (most persze az esetleges teleportációt nem vesszük, de talán az nem fordult még elő csatánál a szerveren)
      3. Lajos az ifjú Mohó gondolataival értek egyet, ellenben Aquaman gondolataival nem feltétlen..a szövetséges minek azzal igen.. de amit kiemeltél, hogy miért írnak? és emlékeztetnek hogy feleslegesek a költségek? mert a sok botor nemhogy számolni se hajlandó, de még a szigetnézet is gondot jelenthet nekik. Mi pl jószándékkal jelezzük, hogy hót felesleges épp jönni nyersiért és aranyért.. de ha okoskodnak, akkor szivesen elmagyarázzuk, hogy hol találják meg a szigetnézetben a vh szintjét és az arany mennyiségét, és még sorolhatnánk .. és szivesen adunk cuccot , spóroljon.
      Sajnos összetéveszti sok, nem annyira...hozzáértő (hívjuk így).. a war szervert és a megyek, mint a birka, mert az menő, és a harcos vagyok, jóvagyok dolgokat..node ki mit szeret, ez csak egy apró megjegyzés..mókás, én azt kell, hogy mondjam..ennyi bolondot ritkán lát az ember

így én minden háborússzerós játkost meghívok egy körre nagy szerettel ..nekem pedig egy jó házit egy serrel, köszöntem

"A leghatásosabb titok gyakran az igazság."
      ( Daniel Banulescu )
    • Hát,ezt is jó tudni.

Öööö.....oks,köszi a lebolondozást sipka :) . Egyébként,ha én eldöntöttem h xy játékos xx városát lefosztom,és el is indultam rá,akkor számomra teljesen mindegy ki mit ír,a támadás be lesz fejezve. Azonban nagyon nem erről szólt az irományom,ha figyelmesen elolvasod,talán magad is rájöhetsz.
      Azt nehezményeztem,hogy egyesek megpróbálnak kioktatni,hogy a támadásomnak messzemenő következményei lesznek én és társaim számára,hiszen ilyen meg olyan háború lesz,tehát egy csomó ként és aranyat fogunk ezen bukni. De nem az adott fosztáson,hanem azt azt követő támadásokban. Ilyeneket miért írnak? Miért koptatják feleslegesen a billentyűzetet? Meg miért pazarolják az időmet? Azért jöttünk ide,hogy háborúzzunk,tehát támadjanak vissza. Ennyi,nem kell regényeket írni....

Jót vidultam az utolsó soraidon. Tipikus kertészmentalitás.... Erősödöm,gyűjtögetek,készülök.....aztán majd ha lesz valami igazán páratlan lehetőség a háborúra,valami nagyon nyomós indok kapcsán,na majd akkor harcolunk... Csak mire ilyen kialakulhatna,addigra ki is hal a szerver. Jó játék,nemde?

Tudod,azzal,hogy vagyok olyan hülye mint a birka és megyek előre,mert az menő elérem azt,hogy több szövetséget is háborúba kényszerítek,ezáltal pedig izgalmasabbá teszem a saját és társaim játékát. Várhatnánk mi is évekig a jó lehetőségre meg az erős gazdaságra....de ezt meghagyjuk másoknak ;)

Sört!
      .......
      Viszem!
    • Gro is csatlakozik a jó kertészek közé. Majd egyszer ha lesz rá kedvem/időm beállok harcolni... mondom ezt olyan 6 éve folyamatosan :D

Mondjuk azt én sem 100%-ig értem, ki az aki war szerveren azért panaszkodik, mert megtámadták, de üsse kő, legalább nem unatkoznak ilyen téren sem a harcosok :)

Kérek egy limonádét, sipka pedig vendégem a házi sörre.
      Uff! Én beszéltem!:) Köszönet a csodás sigért/aváért Lady Drakhe! :love: