Agyzsibbasztó

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sziasztok!

Volt egy kis összezördülés az éjszaka, úgyhogy most kicsit fáradtan, de attól még kellően szomjasan fordulnék hozzátok :)
      Először is kérek egy kis gin tonicot.

Másodszor pedig gratulálok a maciknak, hogy milyen sokan vannak, és sereget is hajlandóak venni :) meg amúgy is tök ügyesen játszanak. Mi pedig csak öregszünk és lassulunk az idő elteltével. De! Ahogy egyszer Attus mondta nekem, egy-két jó csata még kihozza belőlünk a fanatikust :D

Ebből mutatnék némi ízelítőt, egy tengeri és egy szf csata formájában:

Tengeri csata közel Zizegő városhoz
      (04.10.2018 23:58:16)
      Attus[-VIP-] innen: Sette, Boros, Dementora[-VIP-] innen: Boros, Bor, Sette, guru[-VIP-] innen: Sette, Boros, Bolton[-VIP-] innen: Bor, Aiken Drum, Csuki[-VIP-] innen: Sette, Renegade[-VIP-] innen: Sette, Bor, Braun[-VIP-] innen: Bor, Sette, Maraa[-VIP-] innen: Boros, Sette, Bor
      vs
      Sportage[Bears] innen: Morgó, Opimaci[Bears] innen: Megy a medve, Anita Blake, Jar Jar Binks[Bears] innen: Kaptár, Polisz, baracsva[Bears] innen: Polisz, Markroice[Bears] innen: Exigo, Shariz, Aincrad, Zizi[Bears] innen: Zizegő

---------------------------------------------------------------------------------------------
      Törő-hajó...........................383(-292) - Törő-hajó.............................0(-451)
      Lánghajó.............................44(-410) - Lánghajó..............................0(-320)
      Ágyú Hajó.............................114(- 0) - Ágyú Hajó.............................43(-86)
      Gőzkos...............................50(-101) - Gőzkos................................0(-248)
      Rakétás hajó..........................51(-49) - Rakétás hajó..........................35(-43)
      Lapátkerekes gyorshajó................90(-42) - Lapátkerekes gyorshajó..............135(-123)
      Léghajó hordozó.......................65(-49) - Léghajó hordozó.......................13(-35)
      Katapult Hajó..........................30(- 0) - Katapult Hajó..........................0(-30)
      Búvárhajó..............................15(- 0) - Búvárhajó..............................9(-21)
      Úszó bázis.............................40(- 0) - Úszó bázis.............................20(- 0)
      ---------------------------------------------------------------------------------------------
      Tábornokok............................-9438.8 - Tábornokok...........................-15704.8
      Támadó pontok...........................39262 - Védelmi pontok..........................23597
      Elszenvedett sérülés...................471940 - Elszenvedett sérülés...................785240
      Sérülés százalék..........................37% - Sérülés százalék..........................63%

Nyertesek: Dementora[-VIP-], Maraa[-VIP-], Bolton[-VIP-], Csuki[-VIP-], Renegade[-VIP-], guru[-VIP-], Attus[-VIP-], Braun[-VIP-]

Vesztesek: Markroice[Bears], Zizi[Bears], Opimaci[Bears], baracsva[Bears], Jar Jar Binks[Bears], Sportage[Bears]

Opimaci[Bears] innen: Megy a medve, Brum-brum Brúnó, Jar Jar Binks[Bears] innen: Kaptár, Ferencváros, Drágaszág, K-1, K-2, Schwarzbär[Bears] innen: Athén, Zizi[Bears] innen: Zizegő, Magic Wolf[Bears] innen: Hamm
      vs
      Renegade[-VIP-] innen: Hiperkarma -K1, Maraa[-VIP-] innen: Karó, Leila hencegnő, Leila, Vérbosszú, guru[-VIP-] innen: Bor, Bolton[-VIP-] innen: szürke, Attus[-VIP-] innen: Théba, Boros, kodi[-VIP-] innen: Kén, Csuki[-VIP-] innen: Pufika, Dementora[-VIP-] innen: Ridegkő, Boros, Bor, Braun[-VIP-] innen: B01, Sette

Lánghajó..............................0(-358) - Lánghajó.............................59(-174)
      Törő-hajó.............................0(-342) - Törő-hajó...........................359(-198)
      Ágyú Hajó..............................0(-42) - Ágyú Hajó.............................185(- 0)
      Gőzkos.................................0(-70) - Gőzkos................................124(- 0)
      Rakétás hajó...........................0(-37) - Rakétás hajó...........................91(- 0)
      Lapátkerekes gyorshajó.................0(-66) - Lapátkerekes gyorshajó................162(- 0)
      ............................................. - Úszó bázis.............................49(- 0)
      ............................................. - Katapult Hajó..........................30(- 0)
      ............................................. - Búvárhajó..............................15(- 0)
      ............................................. - Léghajó hordozó........................65(- 0)
      Balliszta Hajó........................0(-250) - .............................................
      Tábornokok............................-9708.8 - Tábornokok............................-2068.8
      Támadó pontok............................5172 - Védelmi pontok..........................24272
      Elszenvedett sérülés...................485440 - Elszenvedett sérülés...................103440
      Sérülés százalék..........................82% - Sérülés százalék..........................18%

Nyertesek: Dementora[-VIP-], Maraa[-VIP-], Bolton[-VIP-], Csuki[-VIP-], Renegade[-VIP-], guru[-VIP-], kodi[-VIP-], Attus[-VIP-], Braun[-VIP-]

Vesztesek: Schwarzbär[Bears], Opimaci[Bears], Magic Wolf[Bears], Jar Jar Binks[Bears]

Csata a(z) Zizegő városért
      (05.10.2018 8:58:21)
      Renegade[-VIP-] innen: Sette, Hiperkarma -K1, guru[-VIP-] innen: Sette, barni2100[-VIP-] innen: Sette, kodi[-VIP-] innen: Sette, Maraa[-VIP-] innen: Sette, Csuki[-VIP-] innen: Sette, Kiscserkész[-VIP-] innen: Sette, Zizegő, Cserkésztábor, Attus[-VIP-] innen: Sette, Théba, Troja, Mükéne, Szkűrosz I, Velence, Szkűrosz II, Kréta, Hekaté[-VIP-] innen: Polisz, Sette, Polisz, Marqadam[-VIP-] innen: Sette, What a feeling, Bolton[-VIP-] innen: Sette, Aiken Drum, Leila, Kék
      vs
      Vándor[Bears] innen: maci fröccs, Opimaci[Bears] innen: Méhes odú, Bubken, Anita Blake, zellerson[Bears] innen: Kolbi, Kolbor, Robson[Bears] innen: Vasútőr, Jar Jar Binks[Bears] innen: Kaptár, Markroice[Bears] innen: Exigo, Sargoth, Veluca, Avant Heim, Shariz, Ichamur, Magic Wolf[Bears] innen: Zug, Bär, maci fröccs, Rodoszi[Bears] innen: Bär, Csendre 1[Bears] innen: maci fröccs, Zizi[Bears] innen: Zizegő, Zizegő 5, Zizegő 6, Micimackó[Bears] innen: Borozó, Sportage[Bears] innen: Morgó

............................................. - Parittyás.............................0(-202)
      Kén Karabélyos.......................1627(-0) - Kén Karabélyos.......................0(-2708)
      Dárdás...............................3404(-0) - Dárdás..............................0(-10353)
      Kardforgató......................5991(-13604) - Kardforgató.........................0(-14362)
      Hoplita..........................4629(-14934) - Hoplita.............................0(-12176)
      Gőzóriás.............................1516(-0) - Gőzóriás.............................0(-2695)
      Gyrokopter........................1352(-1451) - Gyrokopter.........................107(-1546)
      Ballonos-Bombázó....................456(-449) - Ballonos-Bombázó......................0(-506)
      Faltörő Kos..........................222(-16) - Faltörő Kos...........................0(-336)
      Katapult................................4(-0) - Katapult..............................34(-67)
      ............................................. - .............................................
      Ágyú...................................30(-4) - Ágyú.................................86(-155)
      ............................................. - Fal.....................................0(-7)
      ............................................. - Séf....................................10(-0)
      ............................................. - Felcser................................24(-0)
      Tábornokok...........................-43658.5 - Tábornokok.............................-81948
      Támadó pontok..........................204870 - Védelmi pontok......................109146.25
      Elszenvedett sérülés..................2182925 - Elszenvedett sérülés..................4097442
      Sérülés százalék..........................34% - Sérülés százalék..........................66%

Nyertesek: Maraa[-VIP-], Marqadam[-VIP-], Bolton[-VIP-], Csuki[-VIP-], Renegade[-VIP-], guru[-VIP-], kodi[-VIP-], Hekaté[-VIP-], Kiscserkész[-VIP-], Attus[-VIP-], barni2100[-VIP-]

Vesztesek: Markroice[Bears], Vándor[Bears], Csendre 1[Bears], Zizi[Bears], Opimaci[Bears], Micimackó[Bears], Rodoszi[Bears], Robson[Bears], Magic Wolf[Bears], Jar Jar Binks[Bears], Sportage[Bears], zellerson[Bears]

Remélem azért ti is jól szórakoztatok, meg persze fáradtak is vagytok ma, mint mi :D
      Marqadam
    • Írok már ide - be ne zárják a kocsmát
      ÉS
      Mert nem tudok belépni lassan 1 órája

"Tisztelt játékos,
      Jelenleg biztonsági mentést végzünk az Ikariam világában.
      Türelmedet köszönjük, amíg a rendszer automatikusan megpróbál újracsatlakozni a szerverhez minden 40 másodpercben,
      Kérjük vedd figyelembe, hogy az utolsó művelet, amit a mentés megkezdése
      előtt el akartál végezni, valószínűleg nem kezdődött el. Kérjük
      ellenőrizd, amikor ismét be tudsz lépni az Ikariam világába.

A Te Ikariam csapatod"

Egy páleszt aki végre elmenti amit akar
      ÉS
      Sört a Népnek! :beer:
    • Hát lassan már csak pár kocsmánk van :( .......őrizzük meg őket! :thumbsup:

Elmondhatják a macik,hogy legalább ők szépen védekeznek :phatgrin: .......meg támadnak :P

Gyere Opi igyunk egy sört míg alszanak a vámpírok,már ha elfogadod tőlem :D

A lehetetlen csak a fejedben létezik.... :)

Sig & Ava by Szesen :love:
    • Bocsi - melóztam
      DE
      Már vok

Természetesen elfogadom
      ÉS
      Köszönöm...

Nézem merre is van az a szépség?
      Nem tudom ki kicsoda sokszor... PM ha gondolod megírhatod

Lehet a mai napot kihagyom - viszont kérek egy jó erős gyógyteát
      ÉS
      Sört a Népnek ! :beer:
    • Halihó :)

Mi újság? Már olyan régen nem történt itt semmi sem.
      Hoztam pár fényfüzért, hogy hangulatosabbá tegyük a helyet.
      Fel is teszem a kedvenc sarokboxomba a fejünk fölé. Pont kilátni az ablakon és lehet csodálni az utcai forgatagot, jövés menést, ugyan még messze vannak az ünnepek, de máris sok helyen díszbe borult a város.Kint ugyan már hűvösebb van, de idebent ezt nem érezni egyáltalán.

Egyelőre egyedül ülök az asztalnál, kényelmes párnázott karosszékben, de kérek szépen egy üveg kókusz rum puncsot és egy tálka jeget, na meg persze poharakat! Sok szeretettel meghívok mindenkit egy pohárra és közben elbeszélgethetnénk.

Ami most engem foglalkoztat napok, sőt hetek óta az az Aranyélet.
      Aki még nem látta vagy nem nézi, annyit érdemes tudni, hogy ez egy magyar sorozat és szerintem zseniálisra sikerült.
      3 évados, évadonként 8 részes, kb 1 órás részekkel, így ha rákattan az ember igen hamar végig lehet pörgetni.
      Remek a sztori, kiváló színészekkel és a képi világ is lenyűgöző, nagyon színvonalas lett, remélem még lesznek később hasonlóak.

Bevallom, voltak részek, jelenetek, amikor majdnem rosszul lettem, annyira valósághű volt, amióta befejeztem a sorozatot kb. 2 napja, azon gondolkodom, hogy vajon eléggé megbünhődtek e? Valljuk be elég sok piszkos dolgot megúsztak, még ha közben ki is derült, hogy egy elferdült ember tette őket függővé, telhetetlenné, és amikor késő volt felismerték ezt, de milyen áron?
      Ugyan "jó" karakter nincs benne, de kedvenceim voltak ennek ellenére, talán azért mert élt bennük valamilyen érték, ami kiemelte őket. Bár rá kellett jönnöm, hogy például Endre bát bírtam végig, úgy gondoltam mindenkinek van választása, mégis maguk döntenek és rá kellett jönnöm, hogy ő volt a mozgatórugó mindvégig. Hiába akart bárki befejezést, nem lehetett. Márk volt a másik kedvencem, bár befolyásolható és önfejű is volt, nagyon meredek húzásokkal, mégis talán őt sajnáltam a végére a legjobban, de végül is rájött, hogy olyan eszményképet követett, ami nem létezik és mennyi áldozatot követelt ez.

Hajj ezernyi gondolatom van még, de aki látta, meséljen hogy tetszett? :)
    • Én még nem láttam :/
      Kérek egy kávét, abból sosincs elég

Jut eszembe az miért van, hogy most már nem tudom 1 klikkel átmásolni a kalózlistát? +3 másodperc az életemből, amíg nyitok meg text filet vagy valamit és 2 részletben átmásolom.
      Ti tudjátok ennek a változtatásnak az okát? :)

The post was edited 1 time, last by Marqadam ().

• Ami még lehetséges, hogy Tűzrókára váltottál. Ott ez másként működött eddig is. Balhétól tanultam, hogy ha kipöcögtetek a listám elejére, és az egérrel elkezdem a kijelölést, és a lista alatt lévő szöveg (A napi zsákmány toplista következő frissítése:) elejére (elég az "A" betűre) húzom a kijelölést, akkor hozza magával az egész 10-es listát.

Még egy kis sört kortyolnék.
    • Sziasztok,

Maraa nagyon szép lett a dekoráció, le is csüccsenek oda melléd a másik karosszékbe, és elfogadom a kókuszos rum puncsot, koccintsunk.
      Az Aranyélet nekem nagyon nézős volt, nemrég fejeztem be az utolsó évadot, mindenkinek ajánlom, igényes, nagyon szuper magyar sori minden tekintetben.
      Pont tegnap néztem újra az intrókat, és felfedeztem, hogy tulajdonképpen bele is sűrítették előre az adott évad fontosabb cselekményeit. Ez is annyira kreatív.

Mivel zene is rég volt már, akkor szóljon a főcímdal.

A puncs mellé egy kis vizet kérek, és egy kör jégert. :)
    • Koccintsunk! :)
      Van még pohár és rum is, ki kér?

Ooo igen, tényleg az is nagyon király, a 2. és 3. évadban már azt pipálgattuk ami már feltűnt az intróban, egyébként ezek az apró eldugott utalások is rengeteg mindent elárulnak, de ehhez úgy érzem még egyszer végig kell majd nézni. Persze nem most, kicsit később, had ülepedjen :)

Most dilemma van, mit nézzünk.

Egy kávét kérek megint :)
    • Igaz én az Aranyéletet nem nézem, valahogy nem is érdekel, de helyette jöttem egy jó kis sorozatot ajánlani. :D

Szóval én mindenféleképpen ajánlom a kedvencemet a "Hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot?". Jogi sorozat, sok csavarral és még több drámával. Na meg egy kis fűtött erotikával. :rolleyes:

Lecsüccsennek a bárpulthoz közben pedig iszom egy captaint gyömbérrel.

Köszönöm Lara
      -Sajnálatos módon az olvasás mostanára már kiment a divatból.
      -Semmi baj. Annál több jut nekem.
      ~Sarah J. Maas

• Köszi Sajti, ránéztem, érdekesnek tűnik, úgy hogy mindenképp meg fogom nézni :) Szeretem az okos bűnözőket, mondjuk mégjobban az okosabb zsarukat :D

A Hazudj, ha tudsz nagy kedvencem volt, hasonlónak tudom elképzelni, illetve a Doktor Csont is függővé tett :D

Egy tequilát kérek, még mindig a boxban ücsörgök :)
    • Halihó :)

Kinek, hogy telik a hétvégéje? :)

Én belekezdtem egy izgalmas könyv második részébe, igazi akciódús jelenetekkel, összeesküvés elméletekkel és evolúciót taglaló kérdésekkel, külön érdekesség, hogy sok szereplő és helyszín van, ezek között elég sűrűn ugrál, ha minden igaz, film is lesz majd belőle egyszer.
      Emellett most sikerült jó sokat pihennem és még egy kis természetjárást is bele sűrítettem az időbe :)

Egy kávé jól esne :)
    • Huuu, Maraa, nagyon felkeltetted az érdeklődésemet ezzel, brutálul hangzik ez a kis bevezető a könyvből, esetleg elárulod a íróját és a címét?

Én épp Dan Brownt olvasok, ez is hasonlóan izgalmas. Pont a "brown-os" csavarnál tartok és megint hihetetlen amit alkotott. Háát nem is hiába, hogy Ő az egyik kedvenc íróm.

Merre fedezted fel a természetet? Merre jártál?

Estére csak egy kis mentes vizet kérek, aztán bújok is be az ágyba a kis könyvemmel együtt. ^^

Köszönöm Lara
      -Sajnálatos módon az olvasás mostanára már kiment a divatból.
      -Semmi baj. Annál több jut nekem.
      ~Sarah J. Maas

• Persze, hogy elárulom, egyébként most fejeztem be a második részt és teljesen kivagyok akadva, hogy hol a folytatás??
      Ja, még nem jelent meg, de addig elmélkedem az olvasottakon, meg wikipédia és társai, rengeteg történelmi utalás van, azoknak meg szeretek utána járni :) Legutoljára a rózsák háborújába voltam ennyire beletemetkezve :D

A. G. Riddle: Az Atlantisz-gén a könyv első részének címe.

Brown már a polcomon, de még nem kezdtem bele, a jó öreg A Da Vinci-kódot szereztem be kezdésnek, de annyi könyv van, idő meg annyi amennyi, így mindig besorolnak elé.

Kutyát vittük ki túrázni, imádja, ha szabadon szaladgálhat, mi meg azt ha jól elfárad, jó üzlet :D

Én is kérnék egy nagy pohár vizet.
    • A macik szeretnek minden játékost - érdemei szerint ;)
      A kalózokat nem szeretjük - de azért kérek nekik egy rumot! :beer:
      Még 2-vel jövök - számolom a kalóz támadásokat és imigyen igyekszem viszonozni :lol:
      Csata a(z) Ecstasy of gold városért
      (24.11.2018 7:27:42)
      Opimaci[Bears] innen: Megy a medve
      vs
      Marqadam[-VIP-] innen: Ecstasy of gold
      Dárdás..............................7885(-15) - Dárdás..................................0(-1)
      ............................................. - Ballonos-Bombázó.......................0(-40)
      ............................................. - Fal.....................................3(-4)
      Gyrokopter............................120(-0) - .............................................
      Faltörő Kos............................30(-0) - .............................................
      Ágyú...................................15(-0) - .............................................
      Tábornokok.................................-9 - Tábornokok.............................-232.6
      Támadó pontok...........................581.5 - Védelmi pontok...........................22.5
      Elszenvedett sérülés......................450 - Elszenvedett sérülés....................11630
      Sérülés százalék...........................3% - Sérülés százalék..........................97%
      Nyertesek: Opimaci[Bears]
      Vesztesek: Marqadam[-VIP-]
      A(z) Ecstasy of gold város ki lett fosztva Opimaci[Bears] által. A következő nyersanyagokat vitte el: 186,825 Arany, 4,282 Építőanyag, 3,911 Bor
      A(z) Opimaci[Bears] 'Hephaistos Kohója' aktiválva van. (24.11.2018 7:17:42)
      A(z) Opimaci[Bears] 'Hephaistos Kohója' aktiválva van. (24.11.2018 7:18:40)
      A(z) Opimaci[Bears] 'Hephaistos Kohója' aktiválva van. (24.11.2018 7:27:42)
      A támadók nyerték a csatát mert áttörték a falat és a védőknek nem volt egységük amikkel bezárhatták volna a rést.

A fából gyújtsunk be mert hívősek már a reggelek - a borból készüljön itt forralt bor
      Mindenki a vendégem - és aki mást szeretne...nos telik rá az aranyból: fizetem a betérők italát a hétvégén

Editke (a macik Titkárnője) közben szólt, hogy érvényesült a hatás-ellenhatás törvénye mostanra :stick:
      2 további fosztásra tehát pipa 8o - szóval még a jövő héten is én fizetek mindent...

The post was edited 2 times, last by Opi ().