Egységképesség

• Egységek
  • Egységképesség

A javaslat összefoglalása: Minden egységnek legyen egy továbbfejlesztési lehetősége 2 lépcsőben. Az egyik fix legyen, a másik választható. Így egyrészt "halott" egységek is újra labdába rúghatnának (pl paittyás) másrészt a választható opció miatt eltérő taktikákat is lehetne alkalmazni a játékban.

A javaslat részletesen:

Először is: ha kérhetem a vitát ne a konkrét számokról folytassuk, azt úgyis a GF lövi be. Ezek csak iránymutatásként vannak.

1. lépcső
    A fejlesztés helye a műhely lenne. Minden egységnél megjelenne egy fejleszt gomb amivel el lehetne érni az új fejlettségi szintet. Ez minden esetben egy speciális képesség megszerzését jelentené az egységnél (frissítés: aminek a célja az lenne, hogy az egységeket közelebb hozza egymáshoz)

Képességek
    - parittyás: megerősített parittya -> +20% pontosság, +6 sebzés
    - íjász: mérgezett nyíl -> +10 sebzés
    - lövész: távcső -> +10% pontosság
    - kardos: második kard -> +2 sebzés
    - dárdás: két végű dárda -> +10 sebzés +30% pontosság
    - hopli: teljes testet takaró pajzs -> + 2 páncél +50 életerő
    - gőzi: víztartály -> -5 sebesség +10 életerő +1 sebzés
    - gyro: dupla propeller -> +1 lőszer +10% pontosság +1 sebzés
    - ballon: fémkosár -> +1 lőszer
    - kos: acélagancs -> +20 életerő +30% pontosság
    - kata: megerősített kosár -> +20% pontosság
    - ágyú: lőszertartó -> +1 lőszer

2. lépcső
    A fejlesztés helye a műhely lenne. Az első lépcső kifejlesztése után Minden egységnél megjelenne 3 opció, ami pontosság és életerő tekintetében 20%-kal, sebzés esetén +5-tel, lőszer esetén +1-gyel növelné a kiválasztott képességet. Egyszerre csak 1 képességet lehet kiválasztani, a másik kettőről le kell mondani.

Képességek:
    - parittyás: megerősített parittya -> Életerő, Sebzés, Pontosság
    - íjász: mérgezett nyíl -> Sebzés, Pontosság, Lőszer
    - lövész: távcső -> Sebzés, Pontosság, Lőszer
    - kardos: második kard -> Életerő, Sebzés, Pontosság
    - dárdás: két végű dárda -> Életerő, Sebzés, Pontosság
    - hopli: teljes testet takaró pajzs -> Életerő, Sebzés, Pontosság
    - gőzi: víztartály -> Életerő, Sebzés, Pontosság
    - gyro: dupla propeller -> Sebzés, Pontosság, Lőszer
    - ballon: fémkosár -> Életerő, Sebzés, Pontosság
    - kos: acélagancs -> Életerő, Sebzés, Pontosság
    - kata: megerősített kosár -> Életerő, Sebzés, Pontosság
    - ágyú: lőszertartó -> Sebzés, Életerő, Lőszer

A fejlesztések csak akkor érhetőek el, ha a teljes sereg maxra van fejlesztve a műhelyben. Az ára/ideje egységenként
    - az első lépcsőnek: arany: 1m, fa: 50e, kén: 50e, kristály: 100e, idő: 12h
    - a második lépcsőnek: arany: 2m, fa: 100e, kén: 100e, kristály: 100e, idő: 24h

A második lépcsőnél, ha valaki meggondolja magát és mást szeretne, akkor ugyanúgy +24 órás limit van a "bontás" és az új fejlesztés időtartama között. És igen, azért ekkora a 2. lépcső anyagi vonzata, hogy csata közben ne lehessen könnyen igazodni a másik "harcmodorához" :)

Kép a javaslatról (nem kötelező):

Érvek a javaslat mellett: több takitikai és stratégiai irány mind játékos, mind csaták szintjén.

Van-e hasonló/azonos ambróziás funkció? nem

Szerepelt-e hasonló / azonos ötlet a javaslatok között? Ha igen, akkor bocsesz, de a témák jelentős rész kuka és nem fogom végignézni az elmúlt éveket :P
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Enemy at 12 o'clock, do you copy?
    Display Spoiler
    (Az ellenség átjön ebédre, fénymásolsz?)

The post was edited 1 time, last by _ap_ ().

• Kopitata wrote:

Jópofa! :) De lehet, hogy már késő van...
    Mi értelme, ha mindent lehet erősíteni? Akkor miért használjak parittyást lövész helyett?

Egyébként én benne vagyok a szokványostól eltérő dolgokban. :) Dárdással harcolok kardosok helyett! :)
    egyrészt a gyengébbeket jobban erősíti mint az erőseket, másrészt - és ezért mondtam, h a számok most csak példák - ha a gf ki tudja úgy matekozni, h alternatíva legyen egy íjász amit sebzésre fejlesztettek egy lövész helyett akit meg + lőszerre, akkor nagyon nem lesz mindegy, mikor, mi ellen mit küldesz be harcolni. egy max életre felhúzott hopli ellen lehet h jobb egy nagyobbat sebző ijász, mint egy többet lövő lövész, aki meg egy felpáncélozott gőzit szed le könnyebben.

a javaslat lényege pont az lenne, hogy az egységek között ne nagy erőbeli különbség legyen fixen mint most, hanem az egyéni fejlesztéseknek köszönhetően mindenki taktikázhasson fejlesztéskor és olyan sereget találhasson ki aminek több az erős mint a gyenge pontja

ha minden egyes egységnél 3 irányba erősítheted azt, akkor elég nagy eséllyel ritkán fogsz ugyanolyan seregbe botlani a harctéren :)
    Display Spoiler
  • ezt valahogy ki lehetne kémlelni vagy más módon megjelenne az ellenfélnél? vagy statisztikában vagy bármiben?

Ha nem, akor nem túl lutri úgy menni egy csatába, akár messzire, hgoy nem tudod mi vár? (ha nem kémlelted vagy jönnek segíteni?)
    Jelenleg sem látjuk előre persze a műhelyben fejlesztettekt, de ott azért borítékolható, hogy maxon van... de így nem lenne túl vakon repülés?

"Nem sok ember akad, aki kimondja azt, amit gondol, és azt teszi, amit mond."
    (Ken Follett)
  • Sipka wrote:

ezt valahogy ki lehetne kémlelni vagy más módon megjelenne az ellenfélnél? vagy statisztikában vagy bármiben?

Ha nem, akor nem túl lutri úgy menni egy csatába, akár messzire, hgoy nem tudod mi vár? (ha nem kémlelted vagy jönnek segíteni?)
    Jelenleg sem látjuk előre persze a műhelyben fejlesztettekt, de ott azért borítékolható, hogy maxon van... de így nem lenne túl vakon repülés?
    pont ez benne a lényeg. a vakon repülés, a koordinálás a szövitagokkal esetleg, hogy ki milyen variációt próbáljon lefedni..

nem attól unalmasak a csaták, hogy semmi érdekes nem folyik bennük csak dara/forgat/dara/kolo? egyenegységek, mindenkinek maxon és ezt mindenki tudja. uncsi :thumbdown:

ne lehessen kémlelni. akkor lesz igazán érdekes, ha meg kell fejteni, az ellenfél milyen felállással aprít minket és az ellen hogy tudunk védekezni, avagy olyat kitalálni, hogy a másik csak pislogjon :)
    Display Spoiler
  • Maga az ötlet tetszik. Valóban izgalmasabb lenne (és több taktikát lehetne belevenni) ha egyénileg fejlesztjük az egységeinket.

Amivel nem annyira értek egyet:
    - Az 1. lépcső ha jól értelmezem, gyakorlatilag felfogható egy 4. műhely-fejlesztésnek, tehát ezzel csak +1 szintet vezetnék be az "egyenegységeknek" --- így ezzel ugyanott tartanánk, mint most.
    - Költségek, szerintem nagyon magasak... egy nagy acc. simán tudja fedezni őket, de egy kisebb játékosnak ez elég jelentős hátrányt jelentene. A csata közbeni váltásra szerintem éppen elég az, hogyha 2x24h limit van, esetleg hozzárendelünk valamennyi pluszköltséget a leszereléshez is (vagy csak szimplán harc közben nem lenne lehetséges váltani).
    Az elszállt költségekkel csak a kisebb játékosok életét nehezítenénk meg.

A második szintnél lévő bónuszoknál szerintem gondolkodhatnánk nagyobb változatosságban is. Illetve maguk az itt felsoroltak is lehetnének változatosabbak. Lehet csak egyéni szoc. probléma, de én azt kicsit olyan furcsának/egyenlőtlennek érzem, hogy életerő +20% (ami ugye azt jelenti, hogy arányosan hat mindenkire, tehát amelyik egységet nehéz volt megölni, azt még nehezebb lesz) a sebzés pedig statikusan +5 - ami nagyobb sebzésű egységeknél ezt a fejlesztést rögtön értelmetlenné is teszi, míg az gyengébb egységeknél ez olyannyira jelentős bónusz, hogy így akár jobb választás is lehetnek, mint egy erősebb egység.
    Én - ha ez megoldható - akár olyan bónuszokat is el tudnék képzelni választható bónuszként, mint pl. olcsóbb gyártási/fenntartási költség. Amikor a minőség és a mennyiség csap össze.
    Mert az általad írt fejlesztések inkább a minőségre mennek rá.
    Illetve kevert bónuszokat is adhatna egy ilyen fejlesztés szerintem.

Az ötlet alapvetően tetszik, viszont a részleteken szerintem még lehet mit módosítani. (bocsi a kisregényért) :D
    .
    Uff! Én beszéltem!:) Köszönet a csodás sigért/aváért Lady Drakhe! :love:
  • az idézetben válaszolok, úgy kicsit jobban áttekinthető, mintha egyesével idézgetnélek:

Grooveland wrote:

Maga az ötlet tetszik. Valóban izgalmasabb lenne (és több taktikát lehetne belevenni) ha egyénileg fejlesztjük az egységeinket.

Amivel nem annyira értek egyet:
    - Az 1. lépcső ha jól értelmezem, gyakorlatilag felfogható egy 4. műhely-fejlesztésnek, tehát ezzel csak +1 szintet vezetnék be az "egyenegységeknek" --- így ezzel ugyanott tartanánk, mint most.

Az első lépcső célja az lenne, hogy közelebb hozza az egységeket alap szinten. A gyengébb egységek nagyobb erősítést kapnának, míg az erősek csak kisebbet, illetve a mostani hiányosságukon emelnénk.

- Költségek, szerintem nagyon magasak... egy nagy acc. simán tudja fedezni őket, de egy kisebb játékosnak ez elég jelentős hátrányt jelentene. A csata közbeni váltásra szerintem éppen elég az, hogyha 2x24h limit van, esetleg hozzárendelünk valamennyi pluszköltséget a leszereléshez is (vagy csak szimplán harc közben nem lenne lehetséges váltani).
    Az elszállt költségekkel csak a kisebb játékosok életét nehezítenénk meg.

Pontosan ez a cél: Eleve az összes egység kifejlesztése a feltétele annak, hogy akár egy egységnél is elindítsd az első lépcsőt. Addigra azért nem vagy kezdő/kicsi :) Ellenben ezekkel a költségekkel, ha nem is komoly érvágás, de azért idő, és főleg harc közben érezhető ráfordítás a nagyoknak is. Annak semmi értelmét nem látom, hogy "bagóért" elérhető legyen minden és a nagyok 1 nap alatt lefejlesszenek mindent.

A második szintnél lévő bónuszoknál szerintem gondolkodhatnánk nagyobb változatosságban is. Illetve maguk az itt felsoroltak is lehetnének változatosabbak. Lehet csak egyéni szoc. probléma, de én azt kicsit olyan furcsának/egyenlőtlennek érzem, hogy életerő +20% (ami ugye azt jelenti, hogy arányosan hat mindenkire, tehát amelyik egységet nehéz volt megölni, azt még nehezebb lesz) a sebzés pedig statikusan +5 - ami nagyobb sebzésű egységeknél ezt a fejlesztést rögtön értelmetlenné is teszi, míg az gyengébb egységeknél ez olyannyira jelentős bónusz, hogy így akár jobb választás is lehetnek, mint egy erősebb egység.

Maximálisan egyetértek, mint írtam, a matekozás része a GF feladata, mert az ottani programozók vannak annak a tudásnak a birtokában (plusz szimulációs tesztszerverek) amikkel kiegyensúlyozottá lehet tenni a képességeket. A fentiek csupán szemléltetési irányvonalak. A lényeg, hogy az egységek képességeinek fejlesztésével minden egységnek legyen értelme/létjogosultsága a játékban, mindegyik legyen jó valamire.

Én - ha ez megoldható - akár olyan bónuszokat is el tudnék képzelni választható bónuszként, mint pl. olcsóbb gyártási/fenntartási költség. Amikor a minőség és a mennyiség csap össze.
    Mert az általad írt fejlesztések inkább a minőségre mennek rá.

A mennyiségen én is gondolkoztam, de azzal a helyőrségtől kezdve a cspatszállításig nagyon sokminden változna, így elvetettem a Méret változtathatóságát. Nem mellesleg elég hülyén nézne ki, hogy a hoplitáid görögjoghurton élnek így 10 kilót ledobtak, és többen lettek a csatamezőn :D

Illetve kevert bónuszokat is adhatna egy ilyen fejlesztés szerintem.

Az ötlet alapvetően tetszik, viszont a részleteken szerintem még lehet mit módosítani. (bocsi a kisregényért) :D .
    Display Spoiler
  • Users Online 2

2 Guests