Lesz Vigasz

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sziasztok!

Máris hozom az italokat és a milkát....ne izgulj, egy raklappal rendeltem. Az csak kitart szentestééig! :D
    Iszom veletek egy kávét, aztán szaladok , nagy dekorálásba vagyok! :thumbsup:
    Jön a karácsony...boldogság, ünnepi hangulat....megmindenamikell!
    Hajasbabával csináltuk a falra...Blume drága, Te biztos szebbet tudsz, de mi ezt is nagyon élveztük!
    kephost.com/image/ECJN

Az, hogy én ki vagyok attól függ, hogy Te minek akarsz látni engem.
  • Ez nagyon ott van...nagyon szépke lett:)
    ..jól áll neki, hogy sokmindenféle van rápakolva, és a csöppek imádják az eleven színeket...)

Én a pácikat odaszögeltem az ajtóhoz....és így lestem vízkeresztkor...szted?.. :phatgrin:
    ***megnyugod..csoki ellátmány rendben...itthon már eldugták...mondván kell a fára...höh...minek...úgy is leesszük..szal nem vágom... :/
    hábékásosat:)

• :)))
    Nálunk sincs dézsmálás..... a fa babakarám védelmépen pihen majd. Ha nem így lenne, nem élne túl egy napot sem! :))

A kocsmába nézőknek üzenem, hogy a pincérnő kiszolgál bárkit az ünnepek alatt is:) Két db AA-s ceruzaelemmel működik! :) Ha lejárna, vki majd dobjon bele elemet. A pult alatt van bőven! :))

Leffét.

• ..lekéstem a cicaharcot? :(

pedig milyen jó kis olvasmány lett volna :D

vki világosítson már fel, miről maradtam le..

cserébe vendégem arra amit kér.

egy költői kérdésem lenne az illetékesekhez.. látom lehet már lájkokat gyűjteni meg minden, de hova lett cirka 600 posztom? halvány emlékeim szerint pár éve majd 1300 volt, most 700.. ekkora nagytakarítás történt?

édességet lehet kérni magamnak?
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Enemy at 12 o'clock, do you copy?
    Display Spoiler
    (Az ellenség átjön ebédre, fénymásolsz?)
  • _ap_ wrote:

szégyengyalázat...
    a balhés kocsma is kuka lett? az archívumban nem találtam..
    kávét!
    :) Az új mod úgy gondolta, hogy megmutatja ki az úr a háznál..Bezárta , majd saját szavát meghazudtolva nem nyitotta ki újra..eltűntette... .:-)) Azért vagyunk itt és nem abban amit ő nyitott ki...

Jöhet a söröm.

• lalika wrote:

_ap_ wrote:

szégyengyalázat...
    kávét!
    :) Az új mod úgy gondolta, hogy megmutatja ki az úr a háznál..Bezárta , majd saját szavát meghazudtolva nem nyitotta ki újra..eltűntette... .:-)) Azért vagyunk itt és nem abban amit ő nyitott ki...
    Jöhet a söröm.
    Khm... Erre azért innék egy csésze forró teát....
  • lalika wrote:

Jöhet a söröm.
    eddig eljutottam, de vmelyikben azt olvastam, h az archívumba került, ott meg nem lelem..
    bubisvizet

edit: meg is van hol láttam

Detty wrote:

Az eredeti lambda kocsma az indulatok elszabadulása miatt lett felfüggesztve az italfogyasztása és került a kocsma ajtajára a zárva tábla.
    A szokásokkal ellentétben, most nem visszakaptátok a régi kocsmát, hanem újat kaptatok (illetve már nyitottatok), hogy új lappal indulhasson a beszélgetés. A régebbi sárdobálást pedig elfelejtjük.
    Többször és több helyen meg lett említve, hogy a kocsma zárása a fórum szabályzat 7 pontja alapján történt és történhetett meg. Ahogy a mod döntött a tiszta lappal kezdésről.
    A kocsma nem tűnt el, csak archiválva lett. megtalálhatjátok, nosztalgiázhattok.
    Display Spoiler
  • Szia ap!

Igen, a váltás miatt került törlésre túl sok minden, kötelező jelleggel (spórolt a GF). Amit lehet megóvtunk.
    Azt a borzalmat, amit keresel valóban sokáig az archivumban tároltuk, most nincs ott, okkal nem találtad. Amikor Detty kiírta, még ott volt olvasható, ebből adódik a félreértés. S persze sokmindenből. Emellett köszöntünk itt újra, és boldog, szép 2018at Neked is..s mindenkinek akinek nem kívántam még innen.

sert kérnék, köszöntem

u.i. s természetesen mindenkinek állok egy kört, ap-nek pedig vmi igazán édeset szerzünk :)
    esetleg:
    cica2.jpg

"A leghatásosabb titok gyakran az igazság."
    ( Daniel Banulescu )
  • Sipka wrote:

zia ap!

Igen, a váltás miatt került törlésre túl sok minden, kötelező jelleggel (spórolt a GF). Amit lehet megóvtunk.
    Azt a borzalmat, amit keresel valóban sokáig az archivumban tároltuk, most nincs ott, okkal nem találtad. Amikor Detty kiírta, még ott volt olvasható, ebből adódik a félreértés. S persze sokmindenből. Emellett köszöntünk itt újra, és boldog, szép 2018at Neked is..s mindenkinek akinek nem kívántam még innen.

sert kérnék, köszöntem

u.i. s természetesen mindenkinek állok egy kört, ap-nek pedig vmi igazán édeset szerzünk :)
    esetleg:
    cica2.jpg
    kíváncsi lennék arra az adatbázis méretre amit az a szöveges tartalom jelentett, amin gf spórloni akart.. 5-10 mega? :D

hát szomorú vagyok, gondoltam szórakozok egy kicsit, mert az utóbbi években akárhányszor jöttem fel, sosem találtam semmi olvasnivalót :D :(

nem vagyok én édesszájú, és a macska is max kutyakaja nálunk, de a gesztust értékelem, ma egész nap a vendégem vagy :)

egy kávét, nomeg némi nosztalgikus szájízt:

review_ikariam03.jpgbig2.jpg
    Display Spoiler
  • Szép jó estét emberek!

BUÉK!
    Ideje betenni a pultba a picérnőt (húsvétkor még jó lesz ) és felvenni a munka fonalát....csak tudnám hol a vége? :)
    Azt hiszem sikerült kipihenni a karácsonyt! :D

Hozom az italokat....magamnak pedig bontok egy Leffét!

• _ap_ wrote:

eddig eljutottam, de vmelyikben azt olvastam, h az archívumba került, ott meg nem lelem..
    Már megtalálható:
    board.hu.ikariam.gameforge.com…hread/5507-Lambda-kocsma/

_ap_ wrote:

hát szomorú vagyok, gondoltam szórakozok egy kicsit, mert az utóbbi években akárhányszor jöttem fel, sosem találtam semmi olvasnivalót
    Hát ja, ha beindul az élet, akkor a moderátorok is beindulnak, ez itt a nagy baj.
    Ezzel ölik meg a fórumot.
    Normál esetben mi megy a kocsmákban?
    "hú de jó fej vagy vendégem vagy egy italra"
    Full unalmas, kit érdeke ez?

Egy sört kérnék.
  • Arról ne is beszéljünk, hogy nap mint nap újabb és újabb bugokkal találkozhat egy aktív játékos. Több komoly harcos kedvét szegik ezek a bajok. Mikor az ember próbálja felhívni a figyelmet a hibára, akkor a game operátorok olyan mennyiségű adatot kérnek a játékostól, ami egyrészt nevetséges, másrészt aki nem programozói szintű számítógépes ismeretekkel rendelkezik, hanem, csak felhasználói szintűvel csak pislog.
    Nyilván a hibára való felhíváskor nem kedves hangnemben teszi meg az adott ember a hozzászólást, mivel épp ellehetetlenül 1-1 helyzetben. Mikor nem megy a netem, vagy a bankkal kapcsolatban van bajom ott sem szándékozom finoman megfogalmazni a problémáim. Miért is tenném? Fizetek egy szolgáltatásért, ismerem a szabályokat, számítok valamire, de csalatkoznom kell. Nem fogok finomkodni.
    Amire meg Viktor utal, hogy milyen egy kocsmai hangulat... Én pl legutóbbi bulim több embert is telivertem akikkel nem szimpatizáltam. Az ügyintézőknek a távolság a szerencséjük. Főleg ha kioktató, flegma hangnemben akarnak még rajtam számon kérni valamit.
    Megértem, hogy a mai Magyarországon nehezen viseli a bennfentes ügyintéző, hogy nem beszélnek vele szépen, minden azt sugallja számára hogy he is in charge és bármit megtehet. Akkor jönnek az olyanok, mint én, akik visszapofozzák a realitásba.

Jöhet még egy presszó. Aki kér annak is csinálok egy Lavazza-t.
  • örök hálám :)

hát átolvastam, elég vérszegény... talán 3db kicsit erősebb hsz-t találtam benne ami édeskevés. azt hittem itt tényleg balhé volt :D

lehet, hogy csak az emlékek szépítik meg, de anno azért ezeknél erősebb adok-kapok volt még az iotai kocsmában amikor egymás torkának ugrottak a második, vagy harmadik szerverháborúban. az alsó hangon is a leggyalázatosabb olvasmány volt a magyar ikaram történetében, ehhez képest ez baráti csevely volt :D

viktorka wrote:

Hát ja, ha beindul az élet, akkor a moderátorok is beindulnak, ez itt a nagy baj. Ezzel ölik meg a fórumot.
    Normál esetben mi megy a kocsmákban?
    "hú de jó fej vagy vendégem vagy egy italra"
    Full unalmas, kit érdeke ez?
    ebben maximálisan egyetértek.. talán Detty volt, aki jó érzékkel nyúlt bele a fentibe egy trágárságért való csillagozással, annál több sztem nem is kellett, de azt pont igen.

kávét!
    Display Spoiler
  • Valóban nem az adatbázis mérete lehetett az indok..de így is a szavazások és csatolmányok..plusz ugye a képek csodája megadta az izgalmat a váltásnál..amolyan soha véget nem érő izgalmat :(

Igen, visszakerült az archivumba, ha nem is az érdekessége miatt.
    s reméljük ezt az időszakot is megszépítik az emlékek..egyelőre más irányba visznek

S kedves ap,megkésve, de élnék a múltkori, egész napra a vendéged vagyok lehetőséggel, igencsak rám és ránk fér, mindezek után különösen.

_____
    Nagyon távol van már az, hogy beindul az élet, beindulnak a bárkik.. sajnos ott sem erről szólt minden, ahogy odavissza repkedtek szerverek, kocsmák, egyéb threadek közt a kedves és főleg a kevésbé kedves fórumozók...de ez mind semmi.
    _____
    Amiért viszont valójában írtam:

A játékosok és fórumozók félrevezetése tilos.
    Nincsenek nap-mint-nap újabb bugok, senki se ijedjen meg tőle, viszont egyre többen próbálnak ezek árnyékában szabályt sérteni..de persze úgy biztosan jobban hangzott...

Az operátorok képeket kérnek és csataId-et, amikor csatáról van szó, mindig pontosan leírva, hol található meg. Milliószor elmondtuk, hogy édes kevés az, hogy én ezt láttam, kész, oldja meg a GF. Nem csak azért, mert fele esetben nem azt látták, és vagy véletlen, vagy félreértés vagy cseppet sem nemes szándékuk megkívánja ezt mondani, másik esetben tényleg azt látják, de ettől a GF nem fog sűrű bocsánatkéréssel elslisszolni és visszaadni még a karácsonyi bejglijét is a kedves jelentőnek. Valójában aki tényleg a hibát szeretné orvosoltatni vagy minimum javíttatni, az hajlandó azt a percet rászánni, hogy elküldje.. aki nem boldogul, annak segítenek, segítünk mindig.
    Node a kedves poszt írója is tudja, hogy most nem erről van szó, annyira fedi ez a teljes valóságot, ahogy a "nem kedves hangnem" amivel a való élet szolgáltatóit illeti. Valójában ezek közül bármelyikért se nete se szerződése se kocsija se mása nem lenne, ha így 'kérné', de így ez is jobban hangzott a nagyérdemű elött. Az azért remélhetőleg ront a képen (és minden jóérzésű ember zsebében kinyit valamit), hogyha valaki végigolvassa: a valós életbeli kocsmában "telivert" emberek, és az "ügyintézők távolságának" szerencséjével, és mindazzal amit emellett egyéb csatornákon megenged magának, nagyon, nagoyn messzire ment. Nemhogy a válaszok kioktatók, és senki senkijének rokona, vére, szíve, élete és más sem számonkérés.

Ha mégse lennék egyértelmű: még egy ilyen jellegű valós vagy akár csak mérhetetlenül trágár fenyegetés, bárhol, bármilyen csatornán, bárhogy kihasználva a DPA-t és mások jóindulatát, figyelmét, naivitását valóban komoly következményekkel fog járni. Sokszor kértünk, sok mindent engedtünk, elmondtuk, hogy ezt már senki se fogja örökké lenyelni, és elég volt a nyomdafestéket távolról sem tűrő (és aki ismer minket, az elhiszi, a többiek csak próbálják meg elhinni, hogy nem egy ejnye de hülye vagy Te go mondaton akadt fenn senki, nem emiatt írtam ide, de ez talán a fenti hozzászólásból is remekül látható) sértegetésekből, fenyegetésekből.

A szabályokat nem elég ismerni, be is kellene tartani, és ezek kihasználása és a próbálkozások nem probléma megfogalmazások. Természetes, hogy nem tetszik, ha a tények nem igazolnak egy szándékot, és ha ezt sértegetéssel se lehet lenyomni már senki torkán. Azért mert volt, amikor ez működött, ennek a "szép világnak" már vége, elmondtuk.

Utoljára tűrtük el ezt a "visszapofozást a valóságba", még egy ilyen szintű megnyilvnulás itt vagy máshol méltó büntetését fogja maga után vonni. S nagyon remélem, hogy konkrétumok nélkül is meg fogja érteni minden értelmes, legalább viszonlag jó szándékú fórumozó is, hogy itt nagyon más a helyzet, mint ahogy azt odafinomkodta a "kedves" kinyilatkoztató, és továbbra sem lesz senki veszélyben, aki képes a kulturált kommunikációra.

Kérnék szépen eg yjóféle házi pálinkát magamnak, és mindenkinek aki értő szándékkal olvas, állom a következő italát.
  • Gurat wrote:

lalika wrote:

_ap_ wrote:

szégyengyalázat...
    kávét!
    :) Az új mod úgy gondolta, hogy megmutatja ki az úr a háznál..Bezárta , majd saját szavát meghazudtolva nem nyitotta ki újra..eltűntette... .:-)) Azért vagyunk itt és nem abban amit ő nyitott ki...Jöhet a söröm.
    Khm... Erre azért innék egy csésze forró teát....
    Látom megint behordta a szemetet szél...Majd megcsinálom a zárat ezen az ajtón, mert túl könnyen nyílik...
    Már párszor felhívtuk a figyelmed Gurat, hogy ide ne írogass....Büntess ahhoz jogod van, meg zárj ahhoz is jogod van...de itt nem vagy szívesen fogadva...Ha beszélni valód van nyiss magadnak és beszélgess magaddal. Ahogyan az általad nyitott kocsma is zárásra került, hisz nem tért be senki oda...Ennek tán oka van...Ha ez téged nem is érdekel..Ami viszont már elszomorító.

A söröm azért jöhet.

The post was edited 1 time, last by lalika ().