Lambda háborúk kibeszélője

• Egyéb

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Lambda háborúk kibeszélője

Ha már kocsmázni nem lehet,itt nyugodtan kibeszélhetik a háborús felek,vagy a háborút figyelemmel kisérők azt,ami bennük van! Viszont batyus a buli,itt nincs pia :D

Kérek mindenkit,hogy a háborúval kapcsolatosan írjon -nem mintha a kocsmában nem arról lett volna szó-

Ha nem nagy kérés,Guratot ne hívjátok meg... :)

Kezdeném a sort!

L L kipukkadtsemmibe nem állnak bele normálisan,EIDSF fél tőlünk :( Kivel csatázzunk? Magunkkal? :S
  • Áhhh...Gurat urat meghagyjuk a kocsmában. Majd méri magának az italt...

És igen..hol az ellen? Csokítót nem tudom annyiszor kifosztani, hogy akarjon harcolni is...Pedig ott van a városaiban...de még támadóban is csak colo van...Lölö meg sehol....semmi móka...Így már értem, hogy miért jött a falka is be...bár őket sem látom...

• Üdv Mindenkinek!

A megboldogult kocsmában elhangzott néhány vélemény az UWA-ról, amire úgy gondolom itt az ideje reflektálni, mielőtt bárkinek téves képzete alakulna ki a szövetségről.

Egyrészt fel lett róva, hogy a szövetség "szélforgató politikát" folytat és a korábbi Iotás szövetségeseit elárulta.

Meg tudom érteni, ha egyesek ezt így értékelik, de soha senki nem kérdezett rá, hogy ez miért alakult így. Így most világossá teszem, melyhez egy kis visszatekintés elkerülhetetlen....

Elég csak visszamenni Iota szerver kezdetéhez. A szerver kezdete után hónapokon keresztül tartó szerverháborúk alakultak ki, a szerver dominancia érdekében.
    Mivel az általam alakított Szenátus szövetség már akkor válogatott és más szerverekről privátban meghívott és kiemelkedő, aktív harcosokból állt, így a szerverháborúkból a Szenátus emelkedett ki leginkább és vált a szerveren végig a legmeghatározóbb szövetségévé. A Szenátus mellett a szerveren létezett egy kis létszámú, de annál harcosabb és aktívabb szövetség az IP szövetség, melynek vezetője Petya, a tábornoka Numera volt. Petya egy idő után befejezte a játékot és Numera vette át az IP vezetését. Job kezekbe nem is kerülhetett volna, mert kiváló stratéga volt.
    A Szenátus és az IP szoros barátságot alakított ki, melynek hatása a mai időszakra is jelentőséggel bír.

A Kappa szerver megnyitásakor én és Numera megalapítottuk az UFA szövetséget, melybe meghívtuk az Iotás Szenátus és IP szövetség legjobbjait. A már eleve válogatott játékosokból tovább szelektált kappás UFA így nem kerülhette el, hogy a kappa szintén legdominánsabb és legharcosabb szövetsége legyen.
    Később, idő hiányában én lemondtam Numera javára a társvezetői vállalásomról és újra minden figyelmemmel Iotára koncentráltam. Így kellett tennem, mivel akkor már az UFA stabilizálta a helyzetét kappán és Numera kézben tartotta a szövetséget, Iotán meg forrt a világ a nagy háborúk miatt, így maximális figyelmet kívánt tőlem.

Az UFA fő szövetségese a kappán a Ronin szövetség lett. Kitartó és hosszú barátság vette kezdetét......

.....és ilyen helyzetben érkeztek el hozzánk a szerverösszevonások.

Kappa és Iota is Lambdára lett összevonva. Így az Iotás Szenátus, a Kappás UFA és Roninok is Lambdára kerültek. Mind-mind önálló szövetségként.
    Mivel korábban a Szenátus és az UFA tagjai közt nagy volt az átfedés, a korábban kifejtett okoknak köszönhetően, így nem lehetett kérdés, hogy a Lambdán lévő UWA szövetségnek melyik a valódi testvérszövetsége. Csakis a jelenlegi RR, mely most már egyesítette a korábbi UFA és Ronin erőit.

A lambda összevonást követően az UWA semleges politikát folytatott a lambdán, miközben igyekezett a szövetség belső ügyeit rendezni és stabilizálni helyét az új szerveren. Mindeközben a jelenlegi RR baráti és militáris szövetségesévé vált a szerveren megjelent FSN szövetségnek. Az UWA néhány hadgyakorlattal (SIER, FSN) és háborúval (ASI) mérettette meg magát, mintegy teszt "üzemmódban", hogy lássa miben és hol kell javulni.

Azt már mindenki láthatta lambdán, aki ért egy kicsit is az ikához, hogy ez a szerver is kétpólusú lesz. FSN, RR vs. minden más szövetség.
    Az UWA-nak több okból is FSN, RR oldalra kellett állnia. Nem is tehetett mást:

1. RR és UWA baráti viszony és tagi átfedések (ez nem volt elmondható jellemzően az EIDSF-re, Falkára és szövetségeseikre, különösen nem a SIER-re és LL-re)
    2. EIDSF és UWA kapcsolatok beszűkülése, egyes esetekben egymás provokációja (pld kalózkodás terén), ennek következtében és a megoldások hiányában a két szövetség egymástól eltávolodása
    3. az UWA tagság többségi véleménye, hogy melyik oldalon akarnak harcolni, ha a helyzet úgy kívánja

Visszatérve az alapfelvetésre, hogy az UWA "szélforgató politikát" folytat és a fent leírt szösszenetre, így azt tudom mondani, hogy akkor lehetne minket ezzel vádolni, ha nem a testvér szövetségünk mellett jelentünk volna meg, hanem velük szemben.

Volt egy egy olyan felvetés is a kocsmában, hogy az UWA teljesen meggyengült és egyben túlnőtte létszámban a képességeit.

Az UWA jelenleg két szövetség ellen harcol, a SIER és EIDSF ellen. Az EIDSF-el zajló háború a játékban is el lett fogadva, azaz a számláló hitelesen mutatja (ezt nehéz lenne vitatni), hogy a két háborús fél hogyan áll a harcok során. Nincs nagy különbség a mérlegben. Kezdetben az EIDSF-nél volt némi előny, most egy ideje az UWA tart némi előnyt velük szemben. Túl nagy eltolódások szerintem a későbbiekben sem várhatóak az állandó kohókkal és kolosszusokkal vívott háborúkban.
    Azt azért megemlíteném, hogy míg az EIDSF (szinte) csak az UWA-ra koncentrál, addig az UWA a SIER ellen is harcol. Így engedtessék meg nekem, hogy az UWA teljesítményét inkább pozitívan lássam mint negatívan.
    A Lambda nem az a szerver ahol az UWA lenne a legütőképesebb és legharcosabb szövetség. Az az FSN és aki elfogultság nélkül mérlegel, az hitelesen is fog látni a szerveren. Szervezettségben, játéktudásban, akaratban és dominanciában mindenki előtt járnak a szerveren.

A túlhízott létszámunkra vonatkozó kritikai észrevételhez annyit tudok mondani, hogy akkor is egyet tudok ezzel érteni, ha az ellenfeleinktől jött az észrevétel.
    Azon leszünk, hogy letisztuljunk és meg is van az elképzelés és a szándék erre.

Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerült a hsz-em, de gondoltam ezt kapjátok tőlem Mikulásra. :D

Ha valamit nem írtam le érthetően, vagy nem kaptatok választ a bennetek feszülő kérdőjelekre, akkor állok rendelkezésetekre...
    Igyekszem válaszolni, csak most ritkábban vagyok mert lakást újítok fel, így a játékban is pálmázom addig.

Küklopsz
    UWA

- Menedék/NooB Védelmező -
  • szeva.

én mint régi alphás és IOTÁS emlékszek 2009-től az iotai történésekre. Az uwa nagy széltoló volt mindig is,nem 1-2szer avatkozott be szövetségek harcába mert az érdeke azt kívánta,vagy mert spontán "szemét" volt.
    iotán az egykori PV szöviben voltam tag,legyen elég ennyi,van-volt negatív tapasztalatom belőletek éppen elég.
    engem nem igazán érdekel hogy ki kit sértett meg,milyen stratégiát követ a játékban,de azt el kell ismerni hogy a szenátus az iotás szövetségeseit nem igazán becsülte meg,nagy harcoknál,kétséges kimenetelű ütközeteknél ott volt mellettük mindig a DSF- Aszövetség kisegíteni őket.. Sőt emlékszem a falkás háborúban zsoldosként a szenátussal volt valami,de szinte csak dsf es zsoldosokkal harcoltam. talán csak gyurival volt szen-es csörtém.
    WWW és Opi brigádja mindig ott volt ha kellett. Bár a végén már Opival is bajotok volt. Az együtt lehúzott pár évetek iotán talán nem érdemelte azt meg hogy a gyengeségeteket felmérve hátat fordítsatok egykori harcos társaitoknak.. megléptétek-a ti bizonyítványotok. tisztába voltatok vele hogy az FSN KATONAILAG a legerőssebb a szerveren,akkor inkább velük mint ellenük.
    nem kell szégyelni a szövi gyengeségét,3-4 éve szinte minden szövetség aktivitása a töredékére esett vissza. ez van,hála az ika lefejlesztésének.felesleges szépíteni.haverom tag volt nálatok,sok mindent leszűrtem.
    ami viszont akkor is furcsa hogy ti mint háborút hirdető fél 108 fővel beindultatok(ebből volt vagy 20-25 tagotok szabin) jelenleg 102 főn vagytok és pálmáznak fosztások miatt tőletek vagy 60-an már.. a kihívott félnél ezt az arányt nem látom a statban. szépítés ide-magyarázkodás oda, ezt benéztétek rendesen. A nem harcoló tagságotokon csapódik le az ostor. Jó ha majd maradtok 30 an a szöviben.
    említetted a több pórust. hol van az megírva hogy csak kettő lehet ? iotán volt 4 is pl.
    Az FSN felkészültsége vitathatatlan,jelenleg ők a legszervezettebb még játszani akaró brigád,egyedül is képesek a lambdát játékhadügyileg vezetni.. Rengeteget kell letennetek az asztalra hogy egyáltalán csak az árnyékukban tudjatok hadügyileg létezni. Az meg az FSN dolga hogy meddig tűr meg maga mellett titeket.
    Tovább aktív jó játékot.. amit írtam tapasztalat és észrevétel,nem provokációnak szántam.. Sok sikert EIDSF-FALKA...
  • Szia Botswana!

Mivel soha nem voltál sem Szenátus tag, sem UWA tag, így betudható ennek, hogy nem tudod jól értékelni a kialakult helyzetet. Nem a te hibád, de azért ne keseredj el :)
    Egyébként (csak egyetlen szösszenetet kiragadva), nem tettem említést semmilyen "több pórus"-ról a hsz-emben. Csak azért említem meg, mert nem szeretnék a szerver "pórusairól" itt kellemesen elbeszélgetni, mivel semmilyen rálátásom nincs erre a területre....már ha egyáltalán létezik ilyen. :D
    Ha nem túl indiszkrét a kérdésem...
    Egy határon túli magyarhoz van szerencsénk a személyedben?

Üdv,

Küklopsz

• Botswana!

Ez így nem lesz egy egyszerű beszélgetés ha nem tévedek.
    Nem azt kérdeztem, hogy ki nem vagy, hanem az érdekelt, hogy esetleg egy határon túli magyar vagy-e avagy sem.
    Ha ilyen egyszerű kérdésre sem tudsz adni egyértelmű és egyenes választ, akkor ki fog hitelt adni az egyébként roppant érdekfeszítő eszmefuttatásodnak...?

Csak, hogy ne legyen spam a hsz-em:

A lambda háborúk (amik még nem lettek zárva) köszönik, megvannak....