Tömör alkohol

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Tömör alkohol

Tömör alkohol kocsma

Fontosnak tartom, hogy ahogy több szerverhez is, ehhez is legyen egy kocsma.
      Új szerver, új és régi emberek, de folyamatos változások.

Szeretném, ha többek a szerverről belesnének egy pár feles erejéig és bővítenénk együtt a májunk.

• Ne féltsd a májad, szeress másokat is italba taszítani.
      • Tartsd be az alapvető normákat, ne menjen át kocsmai verekedéssé, mert alkoholmegvonás jár érte.
      • Hozz fel bátran bármilyen témát, ami téged érdekel.
      Dobok pár témát, amikhez várom a hozzáfűzéseket! :)

• Mit gondoltok a meglévő szövetségekről és viselkedési normáikról
      • Mit szerettek/nem szerettek a szerveren
      • Kalózkodás
      • Fosztások lehetősége
      • Hogy álltok az akadémiával
      • Kertészkedés vagy harci beállítottság
      • Itteni játékosok
      • Nyersanyagok hiánya
      • Csodák
      • Inaktívok
      • Mire költötök ambrót és mi az, ami túl drága

Vendégem mindenki egy pofa sör + jäger kombóra, hogy eleredjenek azok a nyelvek :D :beer:

Egy harcos legfontosabb erényei a bátorság és a hidegvér.
      Ne félj a veszélytől! Számíts rá!
      De ne keresd!
      ~Morgan Rice~

The post was edited 2 times, last by Daryl ().

• Hát, hogy őszinte legyek, eddig nem vagyok elégedett. Ezért le is tolok egy kis körtepálinkát hamar.
      Egy hosszabb szünet után tértem vissza, úgy érzem a játék nem csak hogy szalad a lejtőn, de hamarosan a fenékre ér. :(
      Ami a legjobban zavar, az a 0 adakozási morál, és a szintén zéró csapatjáték. Lehet, hogy a játék nem erről szól, de annyi ingyen vackot kapunk, hogy az már sok, lehet ez a gond. Én a szerver kezdete óta minden szigeten fosztom a barbárokat, jelenleg 21-es a legmagasabb, és általában a fa felét be is adom. Aztán ott a 2*20% extra termelés amit ki lehet hozni (napi feladatoknál 450 pontért lehet kérni gőzfűrészt, és ott a filmszínház is).

A multizás engedélyezése és annak játékosok általi korlátlan kihasználása meg egyenesen felháborító. Bevallom én is csináltam pár accot, de csak hogy legyen aki adakozik a sok ikszipszilonzé helyett, akik nem. Épp most törlöm őket - nem akarom nagyon elkényeztetni a többi játékost.

Na, még egy felest megiszok, aztán megyek.

Amúgy, hogy a barbárokat hatékonyabban tudjam fosztani, épp az ágyúra hajtok az akadémián, kb. 700.000 kristályt kell még elkísérleteznem hozzá. :)

Aki egyetért velem abban, hogy a kalózkodást is bele kell venni a szövetségek közti békeegyezményekbe, vendégem egy bármi folyékony szeszes italra.
    • Sziasztok!
      Egyetértek Strangerrel, ez a játék már messze van a régitől. Nem mennék bele,hogy mekkora szerepe van az ambrónak,az engedélyezett multinak és a kalóznak abban hogy nagy sebességgel tart az alja felé, mert azt hiszem elindulna itt is a háború. Én azt tapasztalom, hogy eléggé esélytelen az elején az aki nem tud/akar pénzt rakni a játékba, hiszen lényegesen lassabban tud fejlődni, így a hadereje is messze elmarad mennyiségben is és minőségben is az ambrósokétól. Ez alapból még nem is lenne baj, ha még élne a régi íratlan szabály, hogy nem dózeroljuk a kicsit, hogy később is legyen kivel játszani. Sajnos erre tesznek sokan magasról, így sokan feladják már az elején.
      Az adakozási morál is siralmas, és sok esetben nem a kispontú az aki maxon termel de nem segít húzni a bányákat.
      A kalózkodást is bele lehet venni a békeegyezményekbe, nem tiltja semmi, a feleken múlik. Nem muszáj,sőt értelmetlen dolog egyezséget kötni azzal aki nem fogadja el a feltételeket :)
      Egy kávét kérek, és fizetek egy bármit a következő betérőnek

köszönöm a párost Lara :love:
    • Örülök, hogy kicsit beindult a kocsma és kibeszéljük az itteni dolgokat.

Elfogadom az előttem szóló ajánlatát és innék egy korsó sört.

Évekkel ezelőtt mikor megismertem az ikariam játékát, még teljesen kezdő
      buta fejjel.. élveztem teljesen az egészet. Voltak nehézségek és nem is
      baj, mert ez stuffolja az embert, hogy minél többet letegyen az
      asztalra, de mostanra sokat változott. Ami nekem igen grimaszolható,
      hogy a prémium kereskedő ára 15-re felment, így ezt a funkciót nem
      hiszem, hogy sokak használnák. Sokszor jól jött, mikor helytartózni
      kellett és elosztott nyersivel ez megoldható volt.
      A nyersanyag kitermelések + juttatásai engem hidegen hagynak, mert én jobb szeretem
      a nyersanyagot elhozni, mint kitermelni azt.
      Tény és való, hogy az adakozás az nehézkes és kihasználják sokan, hogy
      mások a maguk érdekében igyekeznek minél jobban felnyomni, de ez ellen
      sajnos nem tudunk mit tenni.
      Ha teljes blokád alá kötjük az illető városait, akkor is sz.. ik bele,
      mert most trendinek minősül már az, ha inkább ellenkezünk és idegesítjük
      az ember életét, minthogy elfogadjuk a szigeten belül való
      együttműködést.
      Amit a bányáknál is sokalta nagyobb problémának találok az a csodák
      fejlődése és annak szinten tartása. Hiába a segítő kis acc vagy minden
      nyersi berakása.. ha egyesek nem foglalkoznak azzal, hogy a konverzió
      hány %-on áll. Azt nem lehet megoldani sehogyan. Én magam is ezzel
      bajlódom. Hiába a rendesen megfogalmazott üzenet, egy pappal se lett
      több a templomban másoknál és még egy reakciót se várhat
      az ember.
      Ha valaki nem bírja anyagilag, hogy csodázzon, az bontsa le az épületet
      és ne vegye úgy, hogy a többi hülye felhúzta, akkor én kihasználom és
      10%-os konverzióval nyomok néha napján 1-1 csodát. Nem! Igenis legyen
      100% és foglalkozzon vele mindenki. Erre jó lenne valami megoldás =/

Következő hozzászóló vendégem egy hosszú lépésre

De ne keresd!
      ~Morgan Rice~

The post was edited 1 time, last by Daryl ().

• Szia Daryl!
      A hosszúlépést kihagynám, de kérem odaadni annak a következő betérőnek aki szívesen elfogyasztaná :)
      Lehet ösztönözni a nem adakozókat, fosztás hatására többnyire önként hajigálják be a fát a bányákba :D
      A csoda rontása... nos, a kellő konverzió meglétét picit nehézkesebb elérni. Ami nem fér a fejembe az az, mikor egy szigeten egy szövetség tagjai alkotják a szigetlakók nagy részét, és a saját társaikkal is kiszúrnak. Azok meg simán hagyják... :pillepalle: De sokszor tisztában sincsenek azzal hogy melyik szinten mennyinek kell lennie a konverziónak. Épít templomot, rak bele papot is aztán ül nyugodtan a babérján mert azt hiszi minden ok. Vagy meg van e kellő konverzió, aztán húzza a városházát és nem számol azzal, hogy utána kell húznia a templomot is. Ez saját példa, nekem is úgy hívták fel pár éve a figyelmemet rá. szerencsém volt, mert jóindulatú volt a szigettársam, és nem támadással kezdte a leckét :)
      Nem tudom mi lenne jó megoldás rá, talán ha letiltaná a rendszer a csoda használatát a szükséges konverzió alatt az egyénnél...
      Egy narancslét kérek, és egy bármit bárkinek :)

• Már esik is a kezemből ki a narancslé, mindemellett várjuk a pultnál a fröccsre jelentkezőt mielőtt bebüdösödik. :O

Igen gyakran előfordul a példát amit írtál, de vannak olyan szövetségek, ahol ez nem is probléma.
      Akik kertészkednek a játékban, nem is nagyon használják a csodákat.
      Na igen, vannak e féle érdekes merényletek a konverzióval kapcsolatban, de figyelemmel kell kísérni folyamatosan hogy áll a csoda és ki és mit tesz hozzá, hogy így álljon.
      Sajnos a fosztás eddig nem jött be a változás érdekében. Lehet szerencsésebb vagy e téren :D
      Jó lenne ez a letiltós dolog, de azzal kiegészíteném, hogy egy bizonyos összpontszám alatt ne is lehessen használni a csodát.
      Vannak, akik direkt mennek át más szigetre rontani a csodát.

Na mindegy. Halott ügy ez. Lesz egy oldal, aki bombázza a csodarontókat és lesz mindig olyan is, aki örömmel rontja.

Kalózkodás

Őszintén örülök neki, hogy elfogadható nyersanyagok lettek beszabályozva, mert teljesen el lett lehetetlenítve a játék, mikor bekerült.
      Minden arról szólt és számos konfliktus generálódott pont emiatt. Megnövekedtek a csalók és mindenki lázadó szemmel nézte a nála nagyobb játékost.
      Nem vagyok nagy kalózkodó, mert az idegeim nem viselik el, mikor azt hiszed nyerő vagy és a végén az utolsó órában be se kerülsz az 50-be.
      Jól lehet ezzel logikázni, de akkor lenne igazán menő dolog, ha behoznák azt, hogy szövetségen belül nem foszthatják ki egymást a játékosok.
      Nekem valahogy tetszene a dolog.

Mit gondoltok a szerveren kockuló játékosokról és szövetségekről?

Minden esetre iszok én is egy narancslevet, kell a józanság picit. Kel a pizzatészta a pult alatt és nem szeretném, ha rossz feltét kerülne fel rá :S

De ne keresd!
      ~Morgan Rice~
    • Nos, aki jelen van, vendégem egy rövidre.
      Épp azon gondolkodtam, hogy miért nem indítanak egy "classic" szervert, kalózkodás nélkül? Lehet többen vennének még ambrót is, ha nem kellene amiatt félni, hogy ha felhasználják pont-átalakításra, akkor is jön valami multizó (persze nem lekapcsolható, mert nem lehet bejelenti és a kalózkodást nem látják a GO-k) és szépen lerabolja őket.
      Egy "Ikariam classic" szerverre még én is beneveznék, lehet még pár ezrest kiszorítanék rá, kihagyva egy havi SW:TOR előfizetésem. :)

A szerver játékosairól lesúlytó a véleményem. Ennyit tudok mondani. Keménykednek, nem adakoznak, és a nagy szövetségek kis multisai jönnek és pontpontpont-oskodnak ott ahol én vagyok. Több szövetséget is látok, akik nem kötik ki, hogy a tagjaik adakozzanak is néha, ennek ellenére vergődnek, ha mondjuk lefosztok valakit aki a szerver eleje óta ott van a szigeten és ilyen szánalmas 5-6 ezreket adományoz.
    • Örömmel fogadom a rövidet és a jelenlevők vendégeim egy fantára.
      A mai nap kell egy kis józanság is :D

Már jó ideje nem feltétel úgy vettem észre az adakozás és ez ügyben változás nem lesz.
      Ahogy a való életben is, 1 ember eltart 3 embert... itt is így működik. Ingyenélők.
      Úgy kell felfogni a dolgokat, hogy 1 max 2 szövetséggel, akivel egyezmény van.. hagyjuk.
      Viszont, ha nincs az alszövetségekre és a puncsolóval egyezmény.. márpedig azokkal nem szívesen köt az ember.. Fosztani ugyan úgy, ahogy lehet. A szerver 90%-át ellenségnek és nyersanyaglelőhelynek kell nézni és ott és olyankor fosztani, amikor és ahol csak lehet. Nem kell foglalkozni azzal ki mekkora összpontszámmal vagy háttérrel rendelkezik. Okosan ki kell használni az időt, mikor alkalom van egy kis meglepetésre és tenni az ellen, hogy ezt meg lehessen torolni :)
      Ha valaki nem adakozik a szigeteden, foszd le és rakd be azt amit elhoztál tőle. Örök favorit.. :D

De ne keresd!
      ~Morgan Rice~
    • Sziasztok!
      Akkor élek is az ingyen rövid kakaó és a fanta lehetőségével, legfeljebb sietősen fogok távozni :)
      A "classik" szervernek én is örülnék, de sajnos nem vagyok abban biztos hogy már sok eltérés lenne a jelenlegi szerverekhez képest. Nem lenne kalóz akkor az ambrót nem a kalózba, hanem az alap játékba tolnák sokan, és közel ott lennénk ahol most, max kevesebb konfliktushelyzet adódna.
      Kérek egy bármit bárkinek, és egy elnézést amiért belekotyogtam:)

• Húha, akkor kihasználom és iszok is egy jó latte machiatot.
      Szerintem a kalózkodással nincs baj, az is ad egy kis izgalmat a játékba.
      Egyedül a multi accountokkal való kihasználás számomra a probléma.
      Hogy 1 szigeten van 1 nagykari és a többivel körbe rakja magát az illető kalóz farmokkal.
      Ha ezt el lehetne kerülni, egy igazán élvezetes módja lehetne a játéknak a kalóz most, hogy már nem olyan rengeteg
      a szerezhető nyersanyag.

Mostani kis kedvenc csodabubus:

csuzefin

Frakció

0

3
      2.4%
      0.3%

Az ilyenek miatt kap szívzörejt az ember.

Bubis víz + tokaji furmint a hozzászólóknak.

Láthatóvá tettem/Aimend

De ne keresd!
      ~Morgan Rice~

The post was edited 1 time, last by Aimend ().

• Hijj, de rég voltam itt is.

Szép kis ráncfelvarrást kapott a fórum, még ha nekem nem is tetszik. :( Fura, hogy angollá tették, bár a háttér sztorit nem tudom.

Gondoltam benézek, már csak miattad is kannás :P
      Kicsit körülnéztem, beregeltem erre a szeróra és alig ismerek valakit, hát hiába rég játszottam én utoljára...Fórumon is eléggé kicserélődtek az emberek. Nem baj, ha esetleg betéved Sipka és Grooveland, akkor meghívok őket valami finomra! :)

Ja és majd elfelejtettem, egy Captain Morgant szeretnék kérni egy kis gyömbérrel!

És eltűnt sig-em :((

Köszönet a csodás párosért Aurorának! :love:
    • Sziasztok!
      Valszeg a csodabubusokkal nem fogunk tudni mit kezdeni, max akkor ha nekik is szükségük lesz a csodára valami oknál fogva. Viszont az olyan szigeten én sem rakom be a papokat, mert minek...
      Sajti, a siget https-es oldalra töltsd fel, és akkor állítólag működni fog :)
      Egy bármit kérek mindenkinek

• Akkor kérnék egy barackos topjoyt.

Sokat változott, de nekem egész bejön az új formáció.
      Én azokon a szigeteken, ahol vagyok, még próbálom helyre tenni a moralitást, hogy igenis meglegyen az a csoda.
      Pár emberrel sikerült is. Inaktívba vágódott, mert teljesen rátelepedtem fosztások terén. Sajnos, ha ez megérte neki, akkor ez van.

Vendégem mindenki egy forró mézes teára ;)

De ne keresd!
      ~Morgan Rice~
    • A mézes teát nem tudtam kihagyni:)
      Van ahol bejön a fosztás és blokkolás, van ahol nem. A blokkal az a gond, hogy lehet mellette vígan csempészni amíg nincs a bürokrácia kifejlesztve, a fosztással meg az,hogy ha nem halmoz akkor fosztani sem tudod. Mondjuk az elég idegesítő lehet ha naponta ledózerolod valaki seregét... :D
      Gf kitalálhatna valamit arra, hogy ne érje meg üres templomokat tartani

• Sziasztok!

Én egy korsó sört szeretnék! :)

Pontosan a multiaccok miatt nem is kalózkodok :D
      Templomot sem mostanában fogom megépíteni; az adakozásról meg annyit, hogy egyetértek az előttem szólókkal, utálatos dolog mikor egyedül húzod egy szigeten a bányákat, pedig teli van. Mondjuk hála Istennek szövitársakkal vagyok nagyrészt körbevéve rájuk meg lehet szólni, ha esetleg nem adakoznának, bár ezzel nincs probléma :)

A következő kört pedig én állom! ;)
    • Reménykedtem, hogy valaki szereti a teát. Most főztem le egy kis fodormentalevél teát, ha gondolod csinálok, mint csapos egyet neked is.
      A méz sajnos elfogyott már, ha gondolod egy kis rummal tudom neked ízesíteni.

Egyet értek ezzel zuleyka, kompenzálni lehetne egy kis korrupcióval. Annak nagyon örülnének, ha 50%-os templom alatt korrupció büntetés lenne. Mérték függvényétől. Minél kevesebb pap van bent a templom szintjéhez képest, annál nagyobb korrupció.
      Akkor bezony nem igen érné meg hosszú távon kicseszni másokkal. Rövid távon egy esetleges háború idején még csak csak bevállalja az ember 1-2 napra, de tovább nem.

Azért azt hozzá kell tenni, hogy aki multi accozik, annak jó sok ideje és ereje elmegy a kattingatással. Van akinek ez az élete, hogy valahol bizonyítani tudjon. Na, de az összes ilyet beállítanám közmunkára.. :D

Úgy egészen jó, ha nagyrészt szövetséges társakkal vagy körbevéve, kivéve ha egyesek úgyse adakoznak. Előfordul az is.
      Más nézzetek és máris ott a szövetségen belüli konfliktus. Vicces kis dolog.

Nem tudom ti mennyire vagytok bosszúálló emberek, de én maximálisan. Most áttérnék erre a témára.
      Ha valamelyest kárt okoznak nektek kalóz - fosztás vagy bármilyen téren, honoráljátok vagy inkább tesztek az ellen, hogy ez ne következzen be?
      Szerettek visszacsapni vagy inkább pipikéltek rá?
      Én speciel akármilyen támadás ér, 10x annyira visszacsapok. Értsd: Sose vagyok fosztható és sose lehet a seregem elkapni. (legalább is erre törekszem), de mégis bepróbálkozik valaki, akkor addig várok és kémlelgetek, míg nem találok nyersanyagot vagy épp sereget. A mostani percekben is full hajókkal evezek hazafele, mert egy hetes támadást bosszultam =)

Mézet kérnék akkor a teámba! :O
      Következő körre egy jäger shot-ot mindenkinek ;)

De ne keresd!
      ~Morgan Rice~
    • Szeretem a teát, de ha nincs méz, akkor rum helyett cukrot és citromot kérek bele:) Menta tea is jó lesz, azt is szeretem.

A korrupciót jó ötletnek tartom a csodarontás büntetésére, ha felveted az ötletet a fórum erre szolgáló részén, akkor örömmel fogom támogatni a javaslatod:)

A kalózhoz nem tudok hozzászólni, mert nem kalózkodom, a napi bónuszért kattintok párat és azt meg beváltom kalózerőre, így támadhatnak, pontot nem visznek.
      A többi támadás meg: ez egy ilyen játék, akit zavar a támadás annak javaslom a farmerama nevű játékot, ott nem megy rá a szomszéd hogy kikapálja a krumplit helyette :)
      Az első időkben fosztás ellen nagyon jól védenek a raktárak, és 6-7 városig vigyorogva lehet helytartózni velük.
      A bosszú... én nem bosszúból támadok, csak a játékért:)

Jager helyett kérnék még egy teát, és a következő betérőnek fizetem az italát

• Már kész is van a tea, pont most főztem le. Ez most pemetefű tea. Már öntöm is neked csinos kis bögrébe.
      Én is nagyon szeretem a teát, de sajnos a boltban kapható teát valójában semmiben sem jellemzi egy igazi tea jellegét és tartalmát.
      Az íze miatt természetesen én is megiszom, de a dobozos teák közül a tekane-t favorizálom.
      Olyas fajta ember vagyok, aki a gyógyszereket teljes mértékben kerüli amíg csak lehet. Ha megfázom vagy köhögök, nem rohanok a patikába a gyomorforgató tartalmú gyógyszerek után, jobb szeretek a természetes dolgokra hagyatkozni.
      Egy jó gyömbér + méz kombó csodákra képes. Virágméz semmi esetre se, az csak ételízesítőnek jó semmi másra. Főként a fenyőtoboz méz a legjobb (pontos nevét nem tudom, már rég vettem).
      Ha nagyon köhögök, rahedli fokhagymát eszek. Gyulladáscsökkentő és hasonlók.
      Ugyan ezek vannak a gyógyszerekben is, csak a sok hulladék anyag helyett természetes úton érem el. Sokkal jobb és maga a tudat is.. :saint:

Megértem, hogy nem kalózkodsz. Én is csak néha nyomkodom. Elhatároztam most, hogy nekilátok, de szülinapi amnéziásra ivászatok miatt lemaradtam róla, most meg már nehéz behozni a lemaradásokat. :dash:

A raktárak mindig is hasznosak a játék során és igen, az alapvető épületek közé tartozik egy új városnál vagy épp az első városnál. Értem úgy, hogy minden városban saját magam elvárása a 4db raktár. Ezt a játék során húzom minél feljebb. A fosztás elleni védelemben is jól jön + ha esetleg kalóz mellett döntök. :thumbsup:

Én bosszúból és játékélményért egyaránt. Nem érdekel mennyivel nagyobb vagy épp erősebb az illető, ha kecsegtető nyersanyag van nála elbújva vagy épp jól támadó pontot hozó sereg, azonnal be is vetem magamat. :pump:

Megfogadom és írok hamarosan az ötletbörzébe ! :)

Vendégem mindenki egy kis madártej italra :)

De ne keresd!
      ~Morgan Rice~
    • jééé egy rokonlélek...:)
      Főzted a teát Daryl, vagy forráztad? Me attól függ milyen növényből mit szeretnél... ;)
      Évek óta kerülöm én is a gyógyszergyárak termékeit amennyire lehetséges. Amikor a lányom kicsi volt szerencsénkre olyan gyerekorvosa volt aki nem leszólta, hanem elismerte, sőt ajánlotta a természet kincseit. Nem írt fel első nekifutásra mindenféle tablettát és szirupot, antibiotikumot meg a legvégső esetben. Azóta tudom, hogy fülfájásra pl nagyon jó a kövirózsa levelének a nedve, hogy a méz fertőtlenít és gyulladást csökkent, és hogy rengeteg ilyen varázsszer létezik még. Mi amíg el tudjuk kerülni a bogyókat, addig meg is tesszük:)

Madártej... mmm.... jó ez a kocsma:)
      Fizetem bárkinek amit szeretne ezért a sok finomságért cserébe :)

• Users Online 27

27 Guests