Tömör alkohol

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Tömör alkohol

Tömör alkohol kocsma

Fontosnak tartom, hogy ahogy több szerverhez is, ehhez is legyen egy kocsma.
    Új szerver, új és régi emberek, de folyamatos változások.

Szeretném, ha többek a szerverről belesnének egy pár feles erejéig és bővítenénk együtt a májunk.

• Ne féltsd a májad, szeress másokat is italba taszítani.
    • Tartsd be az alapvető normákat, ne menjen át kocsmai verekedéssé, mert alkoholmegvonás jár érte.
    • Hozz fel bátran bármilyen témát, ami téged érdekel.
    Dobok pár témát, amikhez várom a hozzáfűzéseket! :)

• Mit gondoltok a meglévő szövetségekről és viselkedési normáikról
    • Mit szerettek/nem szerettek a szerveren
    • Kalózkodás
    • Fosztások lehetősége
    • Hogy álltok az akadémiával
    • Kertészkedés vagy harci beállítottság
    • Itteni játékosok
    • Nyersanyagok hiánya
    • Csodák
    • Inaktívok
    • Mire költötök ambrót és mi az, ami túl drága

Vendégem mindenki egy pofa sör + jäger kombóra, hogy eleredjenek azok a nyelvek :D :beer:

Egy harcos legfontosabb erényei a bátorság és a hidegvér.
    Ne félj a veszélytől! Számíts rá!
    De ne keresd!
    ~Morgan Rice~

The post was edited 2 times, last by Daryl ().

• Hát, hogy őszinte legyek, eddig nem vagyok elégedett. Ezért le is tolok egy kis körtepálinkát hamar.
    Egy hosszabb szünet után tértem vissza, úgy érzem a játék nem csak hogy szalad a lejtőn, de hamarosan a fenékre ér. :(
    Ami a legjobban zavar, az a 0 adakozási morál, és a szintén zéró csapatjáték. Lehet, hogy a játék nem erről szól, de annyi ingyen vackot kapunk, hogy az már sok, lehet ez a gond. Én a szerver kezdete óta minden szigeten fosztom a barbárokat, jelenleg 21-es a legmagasabb, és általában a fa felét be is adom. Aztán ott a 2*20% extra termelés amit ki lehet hozni (napi feladatoknál 450 pontért lehet kérni gőzfűrészt, és ott a filmszínház is).

A multizás engedélyezése és annak játékosok általi korlátlan kihasználása meg egyenesen felháborító. Bevallom én is csináltam pár accot, de csak hogy legyen aki adakozik a sok ikszipszilonzé helyett, akik nem. Épp most törlöm őket - nem akarom nagyon elkényeztetni a többi játékost.

Na, még egy felest megiszok, aztán megyek.

Amúgy, hogy a barbárokat hatékonyabban tudjam fosztani, épp az ágyúra hajtok az akadémián, kb. 700.000 kristályt kell még elkísérleteznem hozzá. :)

Aki egyetért velem abban, hogy a kalózkodást is bele kell venni a szövetségek közti békeegyezményekbe, vendégem egy bármi folyékony szeszes italra.
  • Örülök, hogy kicsit beindult a kocsma és kibeszéljük az itteni dolgokat.

Elfogadom az előttem szóló ajánlatát és innék egy korsó sört.

Évekkel ezelőtt mikor megismertem az ikariam játékát, még teljesen kezdő
    buta fejjel.. élveztem teljesen az egészet. Voltak nehézségek és nem is
    baj, mert ez stuffolja az embert, hogy minél többet letegyen az
    asztalra, de mostanra sokat változott. Ami nekem igen grimaszolható,
    hogy a prémium kereskedő ára 15-re felment, így ezt a funkciót nem
    hiszem, hogy sokak használnák. Sokszor jól jött, mikor helytartózni
    kellett és elosztott nyersivel ez megoldható volt.
    A nyersanyag kitermelések + juttatásai engem hidegen hagynak, mert én jobb szeretem
    a nyersanyagot elhozni, mint kitermelni azt.
    Tény és való, hogy az adakozás az nehézkes és kihasználják sokan, hogy
    mások a maguk érdekében igyekeznek minél jobban felnyomni, de ez ellen
    sajnos nem tudunk mit tenni.
    Ha teljes blokád alá kötjük az illető városait, akkor is sz.. ik bele,
    mert most trendinek minősül már az, ha inkább ellenkezünk és idegesítjük
    az ember életét, minthogy elfogadjuk a szigeten belül való
    együttműködést.
    Amit a bányáknál is sokalta nagyobb problémának találok az a csodák
    fejlődése és annak szinten tartása. Hiába a segítő kis acc vagy minden
    nyersi berakása.. ha egyesek nem foglalkoznak azzal, hogy a konverzió
    hány %-on áll. Azt nem lehet megoldani sehogyan. Én magam is ezzel
    bajlódom. Hiába a rendesen megfogalmazott üzenet, egy pappal se lett
    több a templomban másoknál és még egy reakciót se várhat
    az ember.
    Ha valaki nem bírja anyagilag, hogy csodázzon, az bontsa le az épületet
    és ne vegye úgy, hogy a többi hülye felhúzta, akkor én kihasználom és
    10%-os konverzióval nyomok néha napján 1-1 csodát. Nem! Igenis legyen
    100% és foglalkozzon vele mindenki. Erre jó lenne valami megoldás =/

Következő hozzászóló vendégem egy hosszú lépésre

De ne keresd!
    ~Morgan Rice~

The post was edited 1 time, last by Daryl ().

• Már esik is a kezemből ki a narancslé, mindemellett várjuk a pultnál a fröccsre jelentkezőt mielőtt bebüdösödik. :O

Igen gyakran előfordul a példát amit írtál, de vannak olyan szövetségek, ahol ez nem is probléma.
    Akik kertészkednek a játékban, nem is nagyon használják a csodákat.
    Na igen, vannak e féle érdekes merényletek a konverzióval kapcsolatban, de figyelemmel kell kísérni folyamatosan hogy áll a csoda és ki és mit tesz hozzá, hogy így álljon.
    Sajnos a fosztás eddig nem jött be a változás érdekében. Lehet szerencsésebb vagy e téren :D
    Jó lenne ez a letiltós dolog, de azzal kiegészíteném, hogy egy bizonyos összpontszám alatt ne is lehessen használni a csodát.
    Vannak, akik direkt mennek át más szigetre rontani a csodát.

Na mindegy. Halott ügy ez. Lesz egy oldal, aki bombázza a csodarontókat és lesz mindig olyan is, aki örömmel rontja.

Kalózkodás

Őszintén örülök neki, hogy elfogadható nyersanyagok lettek beszabályozva, mert teljesen el lett lehetetlenítve a játék, mikor bekerült.
    Minden arról szólt és számos konfliktus generálódott pont emiatt. Megnövekedtek a csalók és mindenki lázadó szemmel nézte a nála nagyobb játékost.
    Nem vagyok nagy kalózkodó, mert az idegeim nem viselik el, mikor azt hiszed nyerő vagy és a végén az utolsó órában be se kerülsz az 50-be.
    Jól lehet ezzel logikázni, de akkor lenne igazán menő dolog, ha behoznák azt, hogy szövetségen belül nem foszthatják ki egymást a játékosok.
    Nekem valahogy tetszene a dolog.

Mit gondoltok a szerveren kockuló játékosokról és szövetségekről?

Minden esetre iszok én is egy narancslevet, kell a józanság picit. Kel a pizzatészta a pult alatt és nem szeretném, ha rossz feltét kerülne fel rá :S

De ne keresd!
    ~Morgan Rice~
  • Nos, aki jelen van, vendégem egy rövidre.
    Épp azon gondolkodtam, hogy miért nem indítanak egy "classic" szervert, kalózkodás nélkül? Lehet többen vennének még ambrót is, ha nem kellene amiatt félni, hogy ha felhasználják pont-átalakításra, akkor is jön valami multizó (persze nem lekapcsolható, mert nem lehet bejelenti és a kalózkodást nem látják a GO-k) és szépen lerabolja őket.
    Egy "Ikariam classic" szerverre még én is beneveznék, lehet még pár ezrest kiszorítanék rá, kihagyva egy havi SW:TOR előfizetésem. :)

A szerver játékosairól lesúlytó a véleményem. Ennyit tudok mondani. Keménykednek, nem adakoznak, és a nagy szövetségek kis multisai jönnek és pontpontpont-oskodnak ott ahol én vagyok. Több szövetséget is látok, akik nem kötik ki, hogy a tagjaik adakozzanak is néha, ennek ellenére vergődnek, ha mondjuk lefosztok valakit aki a szerver eleje óta ott van a szigeten és ilyen szánalmas 5-6 ezreket adományoz.
  • Örömmel fogadom a rövidet és a jelenlevők vendégeim egy fantára.
    A mai nap kell egy kis józanság is :D

Már jó ideje nem feltétel úgy vettem észre az adakozás és ez ügyben változás nem lesz.
    Ahogy a való életben is, 1 ember eltart 3 embert... itt is így működik. Ingyenélők.
    Úgy kell felfogni a dolgokat, hogy 1 max 2 szövetséggel, akivel egyezmény van.. hagyjuk.
    Viszont, ha nincs az alszövetségekre és a puncsolóval egyezmény.. márpedig azokkal nem szívesen köt az ember.. Fosztani ugyan úgy, ahogy lehet. A szerver 90%-át ellenségnek és nyersanyaglelőhelynek kell nézni és ott és olyankor fosztani, amikor és ahol csak lehet. Nem kell foglalkozni azzal ki mekkora összpontszámmal vagy háttérrel rendelkezik. Okosan ki kell használni az időt, mikor alkalom van egy kis meglepetésre és tenni az ellen, hogy ezt meg lehessen torolni :)
    Ha valaki nem adakozik a szigeteden, foszd le és rakd be azt amit elhoztál tőle. Örök favorit.. :D

De ne keresd!
    ~Morgan Rice~
  • Húha, akkor kihasználom és iszok is egy jó latte machiatot.
    Szerintem a kalózkodással nincs baj, az is ad egy kis izgalmat a játékba.
    Egyedül a multi accountokkal való kihasználás számomra a probléma.
    Hogy 1 szigeten van 1 nagykari és a többivel körbe rakja magát az illető kalóz farmokkal.
    Ha ezt el lehetne kerülni, egy igazán élvezetes módja lehetne a játéknak a kalóz most, hogy már nem olyan rengeteg
    a szerezhető nyersanyag.

Mostani kis kedvenc csodabubus:

csuzefin

Frakció

0

3
    2.4%
    0.3%

Az ilyenek miatt kap szívzörejt az ember.

Bubis víz + tokaji furmint a hozzászólóknak.

Láthatóvá tettem/Aimend

De ne keresd!
    ~Morgan Rice~

The post was edited 1 time, last by Aimend ().

• Hijj, de rég voltam itt is.

Szép kis ráncfelvarrást kapott a fórum, még ha nekem nem is tetszik. :( Fura, hogy angollá tették, bár a háttér sztorit nem tudom.

Gondoltam benézek, már csak miattad is kannás :P
    Kicsit körülnéztem, beregeltem erre a szeróra és alig ismerek valakit, hát hiába rég játszottam én utoljára...Fórumon is eléggé kicserélődtek az emberek. Nem baj, ha esetleg betéved Sipka és Grooveland, akkor meghívok őket valami finomra! :)

Ja és majd elfelejtettem, egy Captain Morgant szeretnék kérni egy kis gyömbérrel!

És eltűnt sig-em :((

Köszönöm Lara :love:

Still here.
    Still queer.
  • Akkor kérnék egy barackos topjoyt.

Sokat változott, de nekem egész bejön az új formáció.
    Én azokon a szigeteken, ahol vagyok, még próbálom helyre tenni a moralitást, hogy igenis meglegyen az a csoda.
    Pár emberrel sikerült is. Inaktívba vágódott, mert teljesen rátelepedtem fosztások terén. Sajnos, ha ez megérte neki, akkor ez van.

Vendégem mindenki egy forró mézes teára ;)

De ne keresd!
    ~Morgan Rice~
  • Sziasztok!

Én egy korsó sört szeretnék! :)

Pontosan a multiaccok miatt nem is kalózkodok :D
    Templomot sem mostanában fogom megépíteni; az adakozásról meg annyit, hogy egyetértek az előttem szólókkal, utálatos dolog mikor egyedül húzod egy szigeten a bányákat, pedig teli van. Mondjuk hála Istennek szövitársakkal vagyok nagyrészt körbevéve rájuk meg lehet szólni, ha esetleg nem adakoznának, bár ezzel nincs probléma :)

A következő kört pedig én állom! ;)
  • Reménykedtem, hogy valaki szereti a teát. Most főztem le egy kis fodormentalevél teát, ha gondolod csinálok, mint csapos egyet neked is.
    A méz sajnos elfogyott már, ha gondolod egy kis rummal tudom neked ízesíteni.

Egyet értek ezzel zuleyka, kompenzálni lehetne egy kis korrupcióval. Annak nagyon örülnének, ha 50%-os templom alatt korrupció büntetés lenne. Mérték függvényétől. Minél kevesebb pap van bent a templom szintjéhez képest, annál nagyobb korrupció.
    Akkor bezony nem igen érné meg hosszú távon kicseszni másokkal. Rövid távon egy esetleges háború idején még csak csak bevállalja az ember 1-2 napra, de tovább nem.

Azért azt hozzá kell tenni, hogy aki multi accozik, annak jó sok ideje és ereje elmegy a kattingatással. Van akinek ez az élete, hogy valahol bizonyítani tudjon. Na, de az összes ilyet beállítanám közmunkára.. :D

Úgy egészen jó, ha nagyrészt szövetséges társakkal vagy körbevéve, kivéve ha egyesek úgyse adakoznak. Előfordul az is.
    Más nézzetek és máris ott a szövetségen belüli konfliktus. Vicces kis dolog.

Nem tudom ti mennyire vagytok bosszúálló emberek, de én maximálisan. Most áttérnék erre a témára.
    Ha valamelyest kárt okoznak nektek kalóz - fosztás vagy bármilyen téren, honoráljátok vagy inkább tesztek az ellen, hogy ez ne következzen be?
    Szerettek visszacsapni vagy inkább pipikéltek rá?
    Én speciel akármilyen támadás ér, 10x annyira visszacsapok. Értsd: Sose vagyok fosztható és sose lehet a seregem elkapni. (legalább is erre törekszem), de mégis bepróbálkozik valaki, akkor addig várok és kémlelgetek, míg nem találok nyersanyagot vagy épp sereget. A mostani percekben is full hajókkal evezek hazafele, mert egy hetes támadást bosszultam =)

Mézet kérnék akkor a teámba! :O
    Következő körre egy jäger shot-ot mindenkinek ;)

De ne keresd!
    ~Morgan Rice~
  • Már kész is van a tea, pont most főztem le. Ez most pemetefű tea. Már öntöm is neked csinos kis bögrébe.
    Én is nagyon szeretem a teát, de sajnos a boltban kapható teát valójában semmiben sem jellemzi egy igazi tea jellegét és tartalmát.
    Az íze miatt természetesen én is megiszom, de a dobozos teák közül a tekane-t favorizálom.
    Olyas fajta ember vagyok, aki a gyógyszereket teljes mértékben kerüli amíg csak lehet. Ha megfázom vagy köhögök, nem rohanok a patikába a gyomorforgató tartalmú gyógyszerek után, jobb szeretek a természetes dolgokra hagyatkozni.
    Egy jó gyömbér + méz kombó csodákra képes. Virágméz semmi esetre se, az csak ételízesítőnek jó semmi másra. Főként a fenyőtoboz méz a legjobb (pontos nevét nem tudom, már rég vettem).
    Ha nagyon köhögök, rahedli fokhagymát eszek. Gyulladáscsökkentő és hasonlók.
    Ugyan ezek vannak a gyógyszerekben is, csak a sok hulladék anyag helyett természetes úton érem el. Sokkal jobb és maga a tudat is.. :saint:

Megértem, hogy nem kalózkodsz. Én is csak néha nyomkodom. Elhatároztam most, hogy nekilátok, de szülinapi amnéziásra ivászatok miatt lemaradtam róla, most meg már nehéz behozni a lemaradásokat. :dash:

A raktárak mindig is hasznosak a játék során és igen, az alapvető épületek közé tartozik egy új városnál vagy épp az első városnál. Értem úgy, hogy minden városban saját magam elvárása a 4db raktár. Ezt a játék során húzom minél feljebb. A fosztás elleni védelemben is jól jön + ha esetleg kalóz mellett döntök. :thumbsup:

Én bosszúból és játékélményért egyaránt. Nem érdekel mennyivel nagyobb vagy épp erősebb az illető, ha kecsegtető nyersanyag van nála elbújva vagy épp jól támadó pontot hozó sereg, azonnal be is vetem magamat. :pump:

Megfogadom és írok hamarosan az ötletbörzébe ! :)

Vendégem mindenki egy kis madártej italra :)

De ne keresd!
    ~Morgan Rice~
  • Iszok én is egy madártejet, mert az előző kiborult =/

Forráztam. Van külön egy kis teás edény, amibe van egy kis szűrő és azzal egyszerű megcsinálni.
    Ritka az ilyen, örvendek a csapatban! :D
    Na és mennyivel is erősebb a kisgyerek immunrendszere. Ebben biztos vagyok. Na ezt én se tudtam mondjuk.

Igen igen. Igyekszünk változatosan működni. =)

Ki mit szeretne? Fizetem.

De ne keresd!
    ~Morgan Rice~
  • Elfogyott a kávé, de egy jó presszó reggel nálam felér egy defibrillátorral. Rohanok és hozok neked. ;)

Kedvező ajánlat ez nekem és mindenki számára. Egy korsó sört kérnék és vendégem mindenki szintén egy korsó csapoltra.

Oly sok problémát lehetne össze szedni, hogy javítani lehessen a játék élményét, mégse foglalkozik vele kb senki. Tisztelet a kivételnek. Ezeket vajon miért nem szedjük össze és találunk ki valamit? Mindenki lemond róla és elfogadja azt. A helyett, hogy beletörődnénk, igyekezhetnénk jobbá tenni a meglevő már így is szuper játékot.

Mik a tervek a hétre? Mi ez a rossz esős idő már megint =/? Komolyan úgy érzem magamat lassacskán, mint egy sivatagban. Egyszer dög meleg - egyszer halálos hideg.

De ne keresd!
    ~Morgan Rice~
  • Igazán nincs mit. :)
    Zenegéppel szolgálhatunk, de a beindulásához 1 fosztott CR melléklete a díj. :P

Nem baj, akkor is harcolni kell a javulás érdekében mindenért, ami esélyt adhat a jobb dolgokra. Makacs vagyok én is, remélem többek beállnak a sorba és átgondoltan, a gondolataikat összeszedve egészítik ki az általam elindított kis szösszenetet.
    Sajnos azt egyik játékban se lehet meggátolni, hogy ne minden a pénzről szóljon, de ez igaz maga a valóéletre is. Bár nem is az lenne, hogy meggátolja az ember, csak e mellett legyen lehetőség módosítani és javítani az eddigieket.
    Az utolsó válaszod nagyon elnyerte a tetszésem, jót röhögtem rajta a javaslatoknál :thumbsup:

Itt Pesten jelenleg nem esik, bár nagyon írta mára az esőt. Kéne igen, de valahogy még ahhoz is fáradt vagyok most :crazy:
    Máris készítem frissen a kávédat és akkor egy pohár whisky colát kérnék szépen, de Grants whiskyből.

Remélem többek is betérnek hamarosan szerény kis kocsmánkba, az újonnan érkezőknek ajándék macifröccs kerül az asztalára :saint:

De ne keresd!
    ~Morgan Rice~
  • Jól van na :D
    Nem vagyok a mai nap toppon. A megfogalmazásom és az agyam szüleménye messze kerülik egymást jelenleg :fie:

Töltöm a poharadba és kérnék egy nyelvtankönyvet =)

De ne keresd!
    ~Morgan Rice~
  • A szándék a fontos Zuleyka! :D Légy pozitív, majd megjavul. Kicsit foglalkozni lehetne a hibákkal.
    Hm.. természetesen el is fogadom, de az meg mi a lópikula?:O Nem hallottam még róla. Mit tud ez a tea? ;)
    Kíváncsivá tettél. Na, de közben sündörgök a konyhában, mert sose lesz meg a kaja. ><

De ne keresd!
    ~Morgan Rice~
  • Én kifejezetten tudnám támogatni ha összeírasra kerülne az összes hiba és ha ismerek olyat,amit masok esetleg kifelejtettek akkor szívesen kiegészíteném a listát. De legelőször azon kéne gondolkozni hogy legyen e külön lista a fórumos,mobil appos,pc verziós hibáknak,vagy mindent egybe? Az átláthatóság végett lehet érdemesebb lenne 3 listát csinálni :D

Mellesleg ha az idegesítő hibákat javítanák,abból is jönne bevétel. Nem menne el annyi jatékos kedve a játéktól->több potenciális bevételi forrás.
    Illetve ha belegondol valaki akkor ez hosszabb távon sokkal jobban megérné a GF nek,mint mondjuk egy héliosz tornyos bevétel.

Na persze nem tudhatjuk mi a céljuk a játékkal. Rövid távon kicsikarni minél több pénzt a játékosokból mielőtt bezárnák azt,vagy hosszabb távon egy felfutó játékot csinálni.

Sört
  • Tálalok ki neked is akkor, de előtte fel kell melegítsem, mert már a hűtőben pihen. Választhatsz. Gombás - májas ragu / házi tészta / rántott sajt / rántott hús / krumpli püré extra :'D (gombás - májas beütéssel jó krémesen)
    Most tegnap hirtelenjében ez jutott eszembe, így ezt hoztam össze. Nagyon jól összeértek az ízek.

Hm.. akkor ez egy nagyon jó kis tea. Tele van minden jóval. Amin meglepődtem az a kardamom. Sokak nem is nagyon ismerik ezt az indiai fűszert, de marha jó fűszerezéshez is + rengeteg jó hatása van. Én egy indiai bácsikától tanultam vele meg egy frankó receptet. Sárgarépás desszert, aminek fő fűszer eleme a kardamom.
    Aranyos kis megfogalmazás hozzá ez a szöveg, majd meglesem, ha herbálos boltba járok.

Ne legyél pesszimista magaddal, biztosan szép lettél. Csak nem vetted magadon észre. Na meg belső szépséggel látott el :P

Szerintem sokunk így vannak ezzel Aqua, de sajnos nem fűzök sok reményt ehhez. A helyett, hogy csapatként erőlködnénk azon, hogy varázslatosabbá tegyük saját magunk játékélményét, csak a másik ötleteit tudjuk leszídni. Azt már nem fogom valószínűleg megélni, hogy a támadás helyett ötleteket fűzzenek + ba a tervekhez és saját maguk is szedjenek ötleteket, hogy mit kéne javítani. Egyedül nem biztos, hogy tökéletes dolgot tud kreálni az ember, de ha mindenki beleszáll az alap teóriához.. tökéletesülhetnek és akkor már a GF is foglalkozna vele.

Ezzel maximálisan egyet értek, de sajnos a GF nem a javítgatásról híres. Sajnos ez oly módon szokott leforogni, hogy hirtelen bereklámoznak egy játékot, majd leülnek a székre és várják, hogy vastagodjon a pénztárca.
    Egy GF -es mmorp játékon ismertem meg legjobban ezt a mentalitást sajnos.

Egyszerű... hirtelen belobbanni és kiszedni egy valag pénzt, azt követően csak 1-2 dologra figyelni, de a cél.. mint minden játéknál, hogy azért dőljön még némi kess be.

A helyett, hogy legyártják a + játékokat, az eddigieket kellene tökéletesíteni.

Már csapolom is neked a sört. Iszok veled 1-et.
    Ki szeretne még egy korsóval?

De ne keresd!
    ~Morgan Rice~
  • Users Online 12

12 Guests