v0.7.x kibeszélő

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Kedves Kopitata!

Biztos vagyok benne, hogy magad is tudod, eféle önkényes (és igencsak szubjektív) változtatást nem eszközölhetünk a Súgóban illetve a játékban (persze a hibás információk közlése ellen a későbbiekben is igyekszünk majd tenni valamit).
    Azért is vagyok biztos benne, hiszen a kibeszélőbe hoztad..amolyan sírva nevetős fricskaként (elnézést a képtelen összetételért), valóban van alapja, ugyanakkor persze haszna is (akár)..ráadásul tényleg szubjektív, hiszen a 10. már 10 városnál és 2 raktárnál is 2millió nyersanyaggal gazdálkodhat, és nyilván nem is csak 2 raktár az általános, ahogy a top 1 a valódi cél (ezt mondja az idézett szöveg is:...aki a legtöbb... ).

A lényeg azonban, hogy egyrészt köszönjük, másrészt én is mindenkinek nyugodt, örömteli, családdal vagy szívének kedves emberekkel, otthon vagy másutt töltött, idegességtől mentes, jóleső, pihentető szép Húsvétot kívánok!
    "Egy ideje gondolkozott már azon, hogyan tudja elmagyarázni a helyzetet,
    de végül arra jutott, hogy az lesz a legjobb, ha egyszerűen csak
    kimondja a dolgokat úgy, ahogy vannak."
    (Julian Fellowes)
  • Hát ez GF körlevél eléggé mézesmadzagnak tűnik,amit most belógattak nekünk azt gondolván hátha itt marad még a játékosok nagy része. Meg elég vészharang kongató érzésem van ezzel kapcsolatban,de ne legyen igazam :D

Belöktek egy csomó ígéretet...új egységek,eventek,új épületek,izgalmas csatarendszer,kidolgozott szövetségi rendszer háború. Mind,amikre évek óta vártunk!
    (Lehet a fordítás,vagy az eredeti szöveg is ennyire nehezen értelmezhető,de mintha arany fosztás bevezetését olvastam volna)

Illetve egy újabb szerverösszevonás "csomag" is érkezik majd :D.
    Persze tény,hogy egy szerverösszevonás ismételten raférne a szerverekre,de ha olyan formában érkezik,mint a múltkori,akkor azzal csak rontanak a helyzeten. Gondolom ezért is óvatossabbak a témában és írják,hogy a szerverlakókat kérdezik meg,hogy akarnak e összevonást(az is érdekes lesz,hogy ezt vajon milyen formában fogják tőlünk megkérdezni :D).

Viszont,ha ez nem csak egy mézesmadzag,és ténylegesen,emberi időn belül megvalósítják ezeket a projekteket,akkor egy piros pontot megérdemel a GF,addig is ez egy üres ígérethalmaz,0 konkrétummal!
  • több mint egy év szabadság után lévén pár szabadabb napom, gondoltam nem a vakot lövöm vissza, hanem megnézem mi újság a játékban. amiket találtam:

- van új shop, legalább 5 új helyen linkelve, nomeg már lassan minden felugró ablakban
    - vannak valami barbár hajók, ezt már sikerült úgy ahogy kikódolni, ha jól sejtem ez ilyen egyéni haroclgatás mint a barbár falu
    - van valami féreg opció szigetnézetben amiről sehol nem találtam infót... ez mi?
    - van moziteremben, sajna ingyen film még nincs, csak a reklám előtte :D
    - kiherélték a kalózkodást
    - cserébe most a barbárokat lehet farmolni mindenféle tét nélkül (néha megtámadnak, na bumm, kis kenőpénz és para elhárítva)
    - meg vannak jól hangzó tervek.

sikerült levonnom a konzekvenciát, ha azt mondom, hogy lényegében a barbár hajókon kívül csak a fizess fizess fizess vonalat sikerült fejleszteni a játékban az elmúlt 15 hónapban?
    ill mit hagytam ki?
    az új fórumon kívül?
    Mi az amikor jó minőségű tollak potyognak az égből?

Párkereső :evilgrin:
  • Szia ap!

Nagyjából összefoglaltad a változásokat :)
    A féregvonzásról írnék kicsit. Ennek lényege az, hogy potom 10 ambróért rányomhatod bárki városára (sajátodra is) és sziget nézetben a város körül legyek lesznek; a városnézetben meg elvileg békák, kígyók meg hasonlók. Gyakorlati haszna nincsen :D
    (állítólag eredetileg valami negatív hatást is terveztek neki, de végül csak a kinézet maradt)

Nagyon más említésre méltó újdonság nem rémlik, mint amiket felsoroltál.
    Uff! Én beszéltem!:) Köszönet a csodás sigért/aváért Lady Drakhe! :love:
  • jól értem, hogy 10 ambróért más városát díszíthetem fel? 8|
    kíváncsi lennék eddig mennyien vásároltak...
    a leltárt kihagytam, az nem halott ötlet, bár elég sovány..
    a földrengésre kíváncsi leszek, ha épületeket dönt romba, mondjuk egy-két 11-es helytartót :D
    cunamit - ami teljes szigeteker rongál - nem terveznek? :D
    Mi az amikor jó minőségű tollak potyognak az égből?

Párkereső :evilgrin:
  • Hé, mi történt a barbár falu 32. szintjének a zsákmányaval? Visszaesett az eddigi szint 40%-ára!

Eddig pont ezt a szintet fosztottam, mert a 180 kerhajó épp el tudta hozni, most meg elég 72! Gyanús, hogy még lejjebbi szinten is hoz ennyit, mert 17-es szintig arányaiban nem csökken annyival, mint onnan 10-es szintre! A 33-as szint nem változott.
    Ötletelésem:
    A Szigetvilág uralma - Kérlek, véleményezd!

by -Lara-
  • Akkor én egy picit kiegészítenék.

Igen, van új shop, mindenhol felhivják a figyelmet rá, de még mindig vannak félreértések és lemaradások is, így sosem elhet eleget nézegetni és beszélni róla. Oda krül minden amit eddig is megvettünk, de most lehetőség nyílik mindezt időzíteni, egy boldog órára, boldog napra akár, és ugyanígy ajándékként is kapni ezt-azt, ez is pozitív.

A féreg opcióról tanult kollégám is írt, a lényege valóban az, hogy feldobja a várost (nem elvileg, tényleg:) ). A sajátod is feldobhatod vele, mást valóban nem csinlá..ezér tlett szerencsétlenből dekoráció. azonban ha úgy vesszük, hogy női tanácsadók se más egyáltalán nincs a játékban..az egyetlen nő is a felesége a polgármesternek..és fizetni kell (lehet), hogy női tanácsadókat, fejeket lássunk, lássatok... nem tudom melyik érdekesebb, ezt mindenkire magára bíznám.

A moziterem a maga 12órás jutalmával vagy a becsületpontjával igencsak hasnos, azért a borzalmas párperces reklámért.

A kalózkodás önmagában egy vicc, és így is túl sokat ér, sajnos.. a kisebb jutalomtól még nem veszett el. Bár így lenne.

A barbárok és a flották valóban nem a harcolást segitik, bár egy szint felett már egész jó, alatta viszont csak az taktikázik, harcol vagy tanul, aki akar..mindenesetre jó nyereményszerzés és kihasználható lehetőség.

Sok minden kimaradt a felsorolásból és nem a fizess a lényeg, bár emelték az árakat, de nagyon sűrűk az eventek, és a tervek is érdekesek és jönnek is (ahogy a többi is bejött, ezek is már féllábbal). A kisebb dolgok nyilván nem ennyire érdekesek..de melyik évben is történetk olyanok, amiket érdemes felsorolni (aranyfosztás és régi mobilverzi elvesztésén kívül)? Költői a kérdés.

A földrengés és a többi furcsaság meg egyéni változatok biztosan érdeekesek lesznek, és nagyon reméljük hogy nem idegesítőek :)

Moham_vilaga: feltételezem, hogy már túl sokszor fosztottad.. minél többször mész rá, annál kevesebb lesz a zsákmány. (A leírásod alapján a lejjebbi szintet kevesebbszer fosztottad...de igy már biztosan érthető)
    (Julian Fellowes)
  • Tény, hogy tényleg sokat fosztottam a 32. szintet: nagyjából 30-40 alkalommal az elmúlt 1-1,5 évben. De erről a csökkenésről semmi sincs a sugóban. Ráadásul hirtelen jött, és roppant drasztikus a mértéke!

És mindhárom szigeten visszavágodott, pedig az egyiket csak az idén hoztam fel a 10. szintről, ezt talán ha fél tucatszor fosztottam 32. szinten.

Most azt várom, hogy 31-es szinten mennyi a zsákmány: ha az nem vágódott vissza, akkor kisebb veszteséggel kétszer annyi nyersit hozhatok haza!
    Ötletelésem:

by -Lara-
  • Sajnos nem minden információ található meg a súgóban :(
    A fosztható nyersanyag csökkenése, akkor következik be, ha ugyanazon szint rövid időn belül sokszor van támadva. A csökkenés mértéke szintekre értedődik, tehát független attól, hogy ugyanaz a falu van támadva vagy szöget barbáfaluja.

(Ha a 31-es szintet nem támadtad olyan sokszor, akkor nem tapasztalható, vagy kisebb mértékű a csökkenés)
    A párosért köszönet Lara-nak :love:

A jó jelmezben annak érzed magad, akit el kell játszanod.
    John Boyne

• Mit jelent az, hogy rövid időn belül sokszor támadva?

3 barbár falut húztam fel, nagyjából kéthetente egyszer, nagyjából egyszerre fosztottam őket. (Egyszerre egy szigetet persze, lehet, volt olyan nap, amelyiken kettőt is.)

31-es szinten nincs csökkenés. Így az a vicces helyzet állt elő, hogy választhatok: 40 Kardos + 7 Gőzóriás legyen a veszteség, vagy 18 Kardos + 5 Gőzóriás, de több, mint kétszer annyi jutalomért? Egyértelmű döntés.
    Ötletelésem:

by -Lara-
  • elnézést, hogy csak most válaszolok.
    Sajnos nincs arról információnk, hogy a gf-nek mi számít rövid időnek.
    Természetesen nem azoknak a játékosoknak fog csökkenni az elhozható nyeremény, akik 1-2 hetente támadják a barbárfalut/falvakat, hanem azon játékosoknak akik tudatosan megvárják a szintcsökkenést majd újra támadják ugyanazt a barbárfaluszintet, mert az szimpatikus vagy az még megéri vagy valami más okokból. Tehát rendszeren ugyanazt a barbárfalu szintet támadja egy vagy több szigeten.
    Talán érthető és elfogadható ez a ,,hátrány" , ne taktikázással jusson valaki sok nyersanyaghoz.
    A párosért köszönet Lara-nak :love:

A jó jelmezben annak érzed magad, akit el kell játszanod.
    John Boyne

• Sziasztok!

Van arról esetleg valami infótok, hogy a közelmúltban beharangozott változásokra mikortól lehet majd számítani?

Ismételt szerverösszevonás esetén nem lehet rávenni a GF-et, hogy szűz szerverre tegye az összevonni szánt szervereket, hogy ne legyen sem előny, sem hátrány a költözés, vagy a helyben maradás?
  • Nincs még, de persze mi is várjuk :)
    Rávenni sem lehetséges (és bevallom, a magam részéről rációt sem látok arra, hogy most így csinálják...kisebb üzletnek látom).
    (Julian Fellowes)
  • Szia Sipka!

Köszönöm a választ! :)

Nem értem, mért lenne kisebb üzlet. :) Akik költöztek, ingyenes áthelyezési lehetőséget kaptak a városaikra. Akik meg már ott voltak, azok valószínűleg nem igazán költöztek sehova. Csak így nem volt korrekt az eljárás. Több más dolog mellett ebben sem voltak azonosak a feltételek. Szűz szerverre kerülés esetén legalább mindenki azonos esélyt kaphatna.
    (Az más kérdés, hogy aki előbb lép be, és előbb kapcsol, az előnyhöz jut.)
  • Jó ötletnek tűnik, pláne, ha a szűz szerver csak az áthelyezés pillanatától élne. Így elkerülhető lenne a sok is foglaló acc a célszerveren.

De sajnos én sem látok rá reményt, hogy ezt a kedvünkért megteszik. :)

Kérdés az is, kiknek az accjai mehetnének át? A megszűnő szervereké? Remek, de mi van a maradókkal? A feltételek így megint nem lennének egyenrangúak. Sajnos nem hiszem, hogy létezik olyan megoldás, ami mindenkinek jó lenne.

"Veszteni? nyerni?
    - ne, soha! csak játszani
    szeretnék. Mindig."
    /Fodor Ákos/
  • Magam is éltem a sok kis foglaló acc. lehetőségével. :) Sőt, talán egyik kitalálója is vagyok ennek a megoldásnak. Itt az Ika Fórumán be is jelentettem, hogy ezt fogom csinálni. És igen, a "szűz" szerver alávágna ennek a lehetőségnek. Mégis szeretném, hogy az ismételt összevonás így történjen meg. Már az első esetében is felvetettem itt a Fórumon, hogy így lenne jó, mikor vita volt a "maradók" és a "költözők" között.

Az első összevonás minden szervert érintett. Gondolom, hogy a következőnél is így lesz. Ezért senki nem maradna ki belőle.

Még egy érv:
    Meg lehetne szüntetni a szerverek csodái között meglévő hatalmas különbséget!