v0.7.x kibeszélő

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• remélem minél később, megint jó pár dolog amitől csak rosszabb lesz
      vajon meddig lehet még rontani ezen a játékon?
      ha megtámadom a 48as szintű barbárokat és utána megszállja valaki a városomat akkor a megszálló sereggel fognak harcolni a barbárok visszatámadás esetén?
      vagy most már nem csak az ellenfelek foszthatnak ki hanem a barbárok is?
      esetleg mint a kalózkodást, figyelmen kívül lehet hagyni, ha nem támadom őket nyugton maradnak?
      meg még sok kérdés felmerülhet

"míg nem békélsz meg azzal, ami vagy, sosem lehetsz elégedett azzal, mit elértél"
    • Szia Doki,

Igen, a barbárokat figyelmen kívül lehet hagyni, ahogy eddig is.
      Nem nagyon látom mi értelme van, de mindegy...
      Akkor már inkább a sunyi multikkal kezdenének valamit, meg a fél napos, napos csatákkal, amiben kemény 10k tp tud elpusztulni... :-S

A hajógyárnak viszont kifejezetten örülök.

Köszönet Naneth! :)
    • "Nem nagyon látom mi értelme van"

Attól függ, hogyan alakul a zsákmányolható nyersanyag mennyisége.
      Ha hatékony a fosztogatás, megismerkedünk a gyarmatosítással.
      Egy szigetről addig lehet hordani a nyersanyagot, ameddig gazdaságos zsákmányszerzés. Vagy ameddig nagy szükség van a nyersanyagra.
      A megtorlás, ha elfoglalják a nyersanyag bányát, az barbárok baja.

Amennyiben egy szigetről sikerült a gazdaságosan zsákmányolható nyersanyagot hazavinni, irány a következő sziget.

Másrészt a gyarmatosítóknak meg kell ismerkedni a támadás és védekezés fortélyaival, ami játékostársak elleni hadviselést is megkönnyíti.
    • Sziasztok!

Összességét tekintve nekem is tetszik a barbárok "tovább fejlesztett változata". Itt, ahogy az előttem író is mondja, az fogja el dönteni ennek a plusz opciónak a sikerességét, hogy mégis mennyi nyersanyagot tudunk tőlük elfosztani.
      DaHome, maga a taktika, amit le írtál is tetszik amúgy ;)

Üdvözlettel, Daveoo
    • Mivel lesznek komolyabb barbár egységek is a sima barbárokon kívül,így a leverésük is költséges lesz.
      Nyersi viszont nem nagyon lesz több....
      50es szinten a 10.000 barbár(csak tipp) leverésekor elvesztett egységeim pótlása több tízezer nyersi
      aranyról nem is beszélnék!
      Minimum 150k nyersit kellene adjon az utolsó szint! De ezt egy fordulóval hogy hozom el? Ha kevesebbet ad,már nem éri meg...
    • DAvvsID wrote:

Nyersi viszont nem nagyon lesz több....

Én úgy hallottam, a barbár falu szintjével nő a tárolókapacitásuk is. Az meg elvileg maxon van nyersivel.

Ha valamit egy kör alatt nem tudsz elhozni, akkor elhozod két-három kör alatt. Ők is szóródni fognak, ha vereséget szenvednek (elvileg).

How do the angels get to sleep when the devil leaves the porch light on?

A holtom után ne keressetek,
      Leszek sehol - és mindenütt leszek.
    • Hi all!
      azt kérdezném meg a lefosztás után tovább állsz a másik szigetre
      de közben a barbárok megtámadnak és kifosztanak
      ha tovább mentél, hogy véded ki? hogy szabadítod fel a bányát?

az a kérdés jogos mennyire éri meg majd megtámadni a barbárokat
      és még sok hasonló kérdés lesz

"míg nem békélsz meg azzal, ami vagy, sosem lehetsz elégedett azzal, mit elértél"
    • Ha jól gondolom, ez teljessen játékos függő. Azaz ha elfoglalják a bányát, azt csak a te városaid fogják észre venni. A szigeten lévő szomszédos (más játékos) város(a) számára nem lesz el foglalva a bánya. Ha kifosztod a barbárokat, a nyesivel tovább állsz, és a szigeten lévő városod törlöd, akkor nem fognak torolni a barbárok, mert csak szigeten belül fognak mozogni. (Ha jól értettem).

Üdv, Daveoo
    • köszi Nightwolf

na még pár!
      ha pl egy másik játékos megszáll vagy csatázik a városomban,majd a barbárok is megindulnak akk mi lesz?

A következő szintre eddig ugyebár csak akkor mehettünk,ha nulláztuk a barbárokat. Ez most is így lesz?
      Ha megmarad mondjuk 12 "katájuk" és én pl 2 napig nem megyek újra rájuk,regenerálódik a seregük?

A megtorláskor teljes sereggel támadnak? Alap taktikájuk van?
      Ha elindulnak megtámadni és üresen hagyják a falut,mehetek rájuk fosztani?

Szövitárs vagy más játékos segíthet ellenük?

Az adott szigetemen lévő faluból csak azt a városomat támadhatják ami ott van?
    • DAvvsID wrote:

Alap taktikájuk van?

Minden barbár királynak más a taktikája, és más egységeket részesít előnyben.

DAvvsID wrote:

Ha elindulnak megtámadni és üresen hagyják a falut,mehetek rájuk fosztani?

Sztem nem, de majd a tesztszerón játszók megmondják (remélem).

DAvvsID wrote:

Szövitárs vagy más játékos segíthet ellenük?

Nem hinném. Eddig mehetett?

DAvvsID wrote:

Az adott szigetemen lévő faluból csak azt a városomat támadhatják ami ott van?

Igen. Ami a szigeten van.

DAvvsID wrote:

Ha megmarad mondjuk 12 "katájuk" és én pl 2 napig nem megyek újra rájuk,regenerálódik a seregük?

Igen. Viszont akár csökkenhet is a szintje ennyi idő alatt.

How do the angels get to sleep when the devil leaves the porch light on?

A holtom után ne keressetek,
      Leszek sehol - és mindenütt leszek.
    • Ránéztem tesztszerverre.
      Az ottani súgó szerint a barbárok morálja továbbra is végtelen marad.

10-es szint fölött kezdenek el visszatámadni (50 a max), és 10 szintenként új "királyt" választanak, akinek a személyétől elvileg függ a visszatámadás mikéntje.
      A súgó ezeket az egységeket írja (egy csomó a normál katonák barbár megfelelője)
      • jelenlegi barbár (közelharc)
      • hoplita (közelharc)
      • gőzóriás (közelharc)
      • kardforgató (szárnyvonal)
      • baltahajigáló (2. sor --- erősebb, mint az íjász, gyengébb, mint a puskás, több lőszere van!)
      • barbár faltörő (tüzér; támadása: 105, kb. 25-ös fal kell a kivédéséhez, kb. a faltörő és kata közti erősségű)
      • ágyú (tüzér, több lőszere van!)
      • lufi
      • gyro
      Uff! Én beszéltem!:) Köszönet a csodás sigért/aváért Lady Drakhe! :love:
    • Érdekes ez a brabáros dolog.
      Nekem is volt már egy, ugyan másabb, de valamiben hasonló javaslatom. A lényege az volt, hogy a barbárok ne tűnjenek el a 10. szinten, és támadjanak vissza, tehát a játékos el tudjon játszani velük.
      Ugyan más a megoldás, de ez elég jónak tűnik. De mindenképp tetszik, hogy kezdtek ezzel valamit végül.
    • Daveoo wrote:

Mindenképp ha majd tudtok, szolgáltassatok konkrét számokat, amikkel majd számolni tudunk :)

Csak pár szint ...
      1. szint: 250 arany 220 fa 64 bor 64 bor 76 márvány 90 krisi 50 kén
      2. szint: 450 arany 260 fa 72 bor 85 márvány 101 krisi 57 kén
      3. szint: 800 arany 340 fa 89 bor 104 márvány 123 krisi 69 kén
      ....
      7. szint: 4300 arany 980 fa 233 bor 274 márvány 325 krisi 183 kén -- > 25 barbárt kell legyőzni, fal nincs
      8. szint: 5300 arany 1260 fa 285 bor 335 márvány 397 krisi 223 kén --> 35 barbár , fal nincs
      9. szint: 6350 arany 1580 fa 350 bor 410 márvány 486 krisi 274 kén --- > 50 barbár , nincs fal

Tovább még nem jutottam, de az látható, hogy megszerezhető nyersanyagon változtattak. Kezdőként mindenképp megéri fosztani őket, arany és a nyersi is jól jön.

A párosért köszönet Lara-nak :love:

A jó jelmezben annak érzed magad, akit el kell játszanod.
      John Boyne

• Remes hogy hova jutott ez a valaha szebb napokat megelt jatek! Ez megint csak arrol szol hogy teljesen megszuntessek a jatekosok kozotti csatakat haborukat! Hagyjatok szepen beken egymast es ussetek a barbarokat...en mar azon se csodalkoznek ha hamarossan megszuntetnek a fosztast a jatekba, a sereg csak disznek lesz illetve a barbarok ellen! A regi csatamotor megszunesekor mar lathato volt hogy mit akarnak kihozni ebbol a jatekbol a fejlesztok! Fejlesztok??? Ez a valaha izgalmas jatek ma mar csak egy unalmas rossz vicc!
    • Mint ahogy már említettem, nekem tetszik az ötlet. Ez egy plusz dolog (játékban a játék), amivel egy játékos vagy él, vagy nem. Figyelmen kívül hagyhatod, tehát akinek nem tetszik, annak nem kell vele foglalkozni. Illetve habár a barbárokkal is mostantól majd jól el lehet viaskodni, ezzel nem zárták ki a tervezők a játékosok közti csatákat sem, tehát ezzel rosszat nem tettek. :)

Üdvözlettel, Daveoo
    • Kedves HansRQ! (elnézést, hogy nem írom ki a neved, de bármennyire sajnálom a problémád - nyilván szerintem inkább orvosold, semmint hirdesd, de ez már magánvélemény..én a fórum szabályaira tekintettel mindneképpen kerülöm a borivást /bár vizet se szivesen prédikálnék/)
      A bárbárokra ugyan nem, mert az nem új..de igen, a barbár királyokra gondolok, az ugrás pedig a verzióban történt, mint ez nyilvánvaló, köszönöm is kérdésed.

Kedves Rawed!
      én is úgy vélem, hogy ez nagoyn hasonlít a javaslatodra, olyannyira, hogyha bejön hozzánk is az új verzió, sztem bátran elfér a megvalósított javaslatoknál is :)

Kedves Trace/ !
      "Ez megint csak arrol szol hogy teljesen megszuntessek a jatekosok kozotti csatakat haborukat! "
      Éppen nemrég, a 0.6.9-es verzióval kaptuk meg a "Háborút", mint teljesen új lehetőséget a játékosok közötti harchoz, (háborúhoz, párbajhoz).

_________

Köszönjük szépen a tesztes információkat, nyilván ahogy lesz egyere több, úgy jön több belőle.

Az ötlet szerintem remek, játszható, a kicsiknek hasznos, de még később se teljesen haszontalan.
      A harcolás ilyen alapszintje is ráfér sok kezdőre (és nemcsak kezdőre), érdekessé teszi mindenképpen.
      Aki nem kíván vele szórakozni, az egyszerűen figyelmen kívül hagyja. (Vagy később köt tűzszünetet..ahogy láttam az kb. 9ezer nyersi még 19es szinten is, mire már többtizezret elhozott...

Itt van a kalózkodás, a játékban játék, azt hitték ez is bejön, hisz az játssza aki akarja, senkire nézve nem kötelező. Aztán hogy ne satnyuljon el és menjen csak egymás ócsárlásába (nomeg hogy legyen bevétel...term), jutalommal tartották fenn..aztán cska nagyobb ellenérzések keletkeztek.
      Akkor kitalálták, hogy legyen háború, ahol a másik fél is szándékkal van benne, akár a vesztes szerepben is (de mindenképpen el kell fogadnia az egyezményt és bármikor feladhatja)..arra se nagoyn ugrott a nép, hogy húhadejó - persze azért reméljük majd kialakul és használjátok is rendesen.
      Erre fogja magát az ingyenes játékunk készítője, és behoz egy barbárvilágot. Jó, nem tart örökké, jó nem nagy dolog, de mégiscsak olyat támadhatunk, olyan támad, aki nem küld el minket sehova, nem jön addig ránk, amíg el nem lehetetlenít, vagy őrületbe nem kerget, nem kommunikál, nem multizik, nem csinál semmit csak harcol és adja a nyersit. Erre megint nem jó?

Persze hogy lehetne ezer más dolgot behozni, de sajnos egyikünk sincs olyan helyzetben hogy megírja az ide vonatkozó részeket jó pénzért. Elhihetitek, hogy egyszer kellene kérniük, ott lennék én is és sztem még páran - és becsszó, hogy minden jó javaslatot beleírnánk.
      Node ennyit az álmokról, a lényeg hogy ez egy kedves játék, aki akarja, játssza, aki nem, az hagyja ki.

Egyébiránt, játékosként (sokszor inaktív játékosként :D ) nekem nagyon tetszik a bányás dolog is, mivel én nem nagyon termelek, üljenek csak rá :) A támadásukat meg csak vissza tudom verni :) Ha nem, akkor mosolygok egyet rajta és folytatom.

Majdnem kihagytam: az is nagy előny, hogy idővel visszaállnak a szintek, nem úgy ahogy eddig a barbároknál, tehát újra lehet játszani.

S természetesen a javításokat is nagy szeretettel üdvözöljük az új verzióban.

Mindenkinek köszönöm a pontosításokat, leírásokat, tapasztalatokat - folyamatosan jöhetnek a tapasztalatok, köszönjük szépen.

Addig is amíg a többi alakul, ide tenném angol barátainktól összefoglalva 15ös szintig:

board.hu.ikariam.gameforge.com…8cfa10bce17051b5adf3d9a63

Természetesen a level a szintet jelzi, a "time to level" pedig a regenerálódást, újjáépítést (addig nincs ott nyersanyag, fosztásinditásnál jelzi is, és mintegy szellemvárosként funkcionál..semmi sincs benne, fosztó seregünk bemegy, körülnéz, hazajön, el se száll, semmi gondunk vele - )
      (egyéb info, a táblázatból is látszik: 90600 aranyat és 54470 nyersanyagot lehet begyűjteni a 15.szintig)

The post was edited 3 times, last by Sipka ().