Kocsma az ELIT Macskájához.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Pannonhalma sajnos nagyon messze van nekem. Viszont a Laudest lehet kapni nálunk is a patikában és a gyógynövényboltban.
      Sok évvel ezelőtt az aktuális megfázásomra ajánlotta a gyógynövényboltos ismerősöm a Laudest (ami a pannonhalmi bencések teakeveréke kimondottan megfázásra), akkoriban még a kamilla, csipekebogyó és hársfatea merítette ki a megfázásra alkalmazott teák tárházát felénk.
      Akkor bevált, azóta mindig van a szekrényben. ;)

Maradok a teámnál.

ava & sig Lara :love:
      Mi magunk...
    • No kérem
      Mai vacsim - a farsangi hagyományoknak is megfelelően - fánk volt.
      Házi készítésű (a kertünkből való és így bio) málna lekvárral meg 4,5-ös tejjel
      Nem írtam el,,, ez házi tej

A málnásunk nem azért bio mert trendi - nem permetezem a kertben vegyszerekkel
      Pl csalánlével szoktam. No a retek és a krumpli nem kerül a kertbe - azok kártevőivel nem bírnék

Szóval az ilyen málna vagy eperlekvárt ha eszed, könnybe lábad a szemed - belesajdul az állkapcsod és ha hónapok múlva rágondolsz akkor is összefut a nyál a szádban. Olyan íz orgia ez. Pedig csak ilyen az igazi íz. Vendégeinknek szoktam adni házi zsíros kenyeret és paprikát hagymát paradicsomot amikor ennek szezonja van. Mellé teszek gyönyörű paradicsomot is - no annak aztán olyan az íze a miénk mellett mint a bor helyett nagyfröccsöt innál..

Csak egy kis jeges vizet kérek - mert csatázok waron
    • Most, hogy mondod?! Lehet nem ártana egy kis fánkot sütni. :rolleyes:
      Mostanában régi recepteket porolok le. Pl. darálós keksz és hókifli.
      A hókiflimre a mai nap kaptam egy szívmelengető kritikát. Két hete beszélgettem a piac termelői részén egy ismerőssel, a mellette álló fürjes (kopasztott fürj, fürjtojás kapható nála) felfigyelt a hókifli szóra, azt mondta rég nem evett igazi lekvárosat. Nos a múlt héten vittem neki és ma mentem megkérdezni, hogy ízlett neki? A válasza feldobott: -30 éve, gyerekkoromban ettem ilyen finomat utoljára. ^^

Örültem ennek a véleménynek. Egy nagyon régi recept, hagyományos szilvalekvárral, amit egy ismerősöm készített, szigorúan bio szilvából, cukor és tartósító nélkül. :thumbsup:

Már megint bunyó van waron? =O

Maradok a teánál.

Mi magunk...
    • Hát öőőő waron feszt megy a bunyó - talán új, kulturált módon
      Már találtam hozzá partnert is - legalábbis úgy tűnik

Pédé és Háem vonalon még nagy a feszkó... lassú víz partot mos: talán ott is rájönnek: a negatív érzelmek nem valók a JÁTÉK-ba

Igyunk erre!
      ÉS
      Igyunk arra is.... :beer:

Sört a Népnek - Meggy lét nekem!
    • Abból a bögréből amit Blume hozott, kérek egyet -- aztán egy kis inzulint is, mielőtt zászlózik a hasnyálmirigyem :D
      Ezek a sütik nagyon jól hangzanak, én is vinnék belőlük egy kicsit :)
      Kopi az a Penyigei szilva jó hangzik.

Valamikor majd kifosztom a cukrászdát és sütit is hozok :D
      Akkor hát sört és/vagy gyógykombót mindenkinek :) én egy kávét kérek.
      Uff! Én beszéltem!:) Köszönet a csodás sigért/aváért Lady Drakhe! :love:
    • Szépet!

Hókifli most nincs, a mai sütim mandula vagy barackmag volt (barna süti, zöld krémmel). Pár ismerősöm imádja ezt a sütit. De megsütni már nincs türelme.......ebből kifolyólag megkérnek, hogy legyek már olyan kedves és bányásszam elő a kis sütiformáimat..... :whistling:

Jelentem Gyíkocskától lassan sikerül megszabadulnom. ^^
      Holnap megyek az egészségügyi intézménybe a törpékkel, remélem nem szedem össze Gyíkocska valamelyik kedves rokonát?! :cursing:
      Nem világos számomra, hogy a törpék 2 évente ismételt vizsgálatát miért az influenza szezon közepén kell megtartani egy zsúfolt egészségügyi intézményben ?(
      A másik bányámból, ahol vendégeskedni szoktam, fogászatra vitték ma a törpéket. Ugyanoda, ahová holnap én is megyek. Erre az esetre is vonatkozik a fentebb leírt kérdésem...... :thumbdown:

Kérek egy teát.

Mi magunk...
    • Sziasztok!

Örülök Ladym hogy jobban vagy :) Zsum remélem te is!
      Az a süti jól hangzik, én is kérek belőle.

Sajnos lassan jön a zárás ideje :( addig már nem hozok új sütit. Nemsokára nyitni fogom az új csodán a felújított kocsmát, várok majd mindenkit! ;)

Addig is a fennmaradó ital- és sütikészletre vendégem mindenki! Én egy gyógykombót kérek :beer:
      .
      Uff! Én beszéltem!:) Köszönet a csodás sigért/aváért Lady Drakhe! :love:
    • Users Online 2

2 Guests